Wpis z mikrobloga

Dziś skontaktowało się ze mną RTV euro AGD z wyborem daty dostawy mojej rezerwacji PSVR2, wybrałem 22.02 i czekam.

Na premierę zebrałem trochę gier:
- GT7
- RE8
- No Man Sky
- Horizon Call Of The Mountain
- Moss 1 & 2
- Synth Riders

Zastanawiam się jeszcze nad Kayak VR, wydaje się ciekawą grą pokazową jak ktoś by wpadł.

Preorder zamawiałem 15 listopada, nawet robiłem wpis o tym, szybko minęło.

#psvr2 #psvr #ps5
Pobierz Kakaladze - Dziś skontaktowało się ze mną RTV euro AGD z wyborem daty dostawy mojej r...
źródło: temp_file.png3643846939760488113
  • 26
@lyman11 słyszałem że tam są problemy, ale też widziałem że zależnie na kogo trafisz z obsługi klienta to różne wersje mają kiedy odbędzie się wysyłka. Liczę że do wszystkich co zamówili przed zmianą na sklepie headset trafi normalnie 22.02.

Ale też dlatego chciałem zrobić ten wpis, by pokazać że Euro zaczęło obsługę zamówień z PSVR2, więc prawdopodobnie nie będzie trzeba co się martwić. Widziałem też że ludzie roznosili plotki że anulują nieopłacone
@Mortimer_Gothic Koszt dobrego komputera do VR i Oculus Quest 2 będzie dużo wyższy niż PS5 i PSVR2. Zaletą takiego setupu jest to że jest bardziej otwarty.

Jeżeli mówimy o Questach jako urządzeniu standalone, to tak jest tańszy (choć obecnie wcale nie tak dużo). Ale jednocześnie jakość grafiki na questach standalone jest bardzo niezadowalająca i uważam że porównanie tego z PSVR2 jest nie na miejscu.
@Mortimer_Gothic Bazując na doniesieniach w internecie, wydajność PS5 i psvr2 jest wysoce zadowalająca.

Dla przykładu developerzy Pavlov VR pochwalili się że udało im się osiągnąć wydajność około 10% wyższa na PS5 + PSVR2, niż na ich sprzęcie do PCVR w którym karta graficzna to RTX 3090.

Twórcy silnika unity chwalą Foveated rendering jako coś co może dać nawet 2.5x boost wydajności gier VR.

Więc jeżeli wsparcie dla samych gier będzie dobre, a
Pobierz Kakaladze - @Mortimer_Gothic Bazując na doniesieniach w internecie, wydajność PS5 i p...
źródło: temp_file.png3341044046285946672
@Mortimer_Gothic Lol, jedyna konkurencyjność Questa2 względem PSVR2 - wyłącznie cenowa - jest wtedy, kiedy masz już kompa gamingowego za 5k lekko ¯_(ツ)_/¯
W każdym innym wypadku combo PS5+PSVR2 wychodzi taniej i lepiej. Bo sorry ale standalone to Quest2 ma ziemniaczaną grafikę i w większości ograniczone tytuły, więc po prostu potrzebujesz mocnego kompa aby w ogóle startować w tej samej kategorii.
@why1sthat: W Listoapdzie potem była promka z hiroznem za 2999zł to anulowałem i zamowilem to
I to za 2999 anulowali wszystkim i zamówiłem gdzieś na początku stycznia :D
@greven: kilka ładnych gier znajdziesz (np oba Red Mattery), ale fakt nie grafiką Quest stoi. Zobaczymy ile PSVRow się sprzeda. Moim zdaniem sukces będzie jeśli zejdzie więcej niż pierwszego PSVR (bodaj 5 mln sztuk)
@why1sthat: @TomSz @lyman11 @Kakaladze Ja po akcji anulowania wszystkim zamówień z MediaExpert zamówiłem w ME ponownie, ale dla pewności także RTVeuroAGD i w MediaMarkt. MediaMarkt milczy jak zaklęte, RTV wysłało SMS+email z prośbą o wybór terminu odbioru w sklepie już w piątek (wybrałem rzecz jasna 22.02), a MediaExpert ruszyło się wczoraj i dostałem od nich kilka e-maili, ostatni dzisiaj w nocy około 1:00, że wysłano z magazynu do sklepu. Ciekaw jestem,