Wpis z mikrobloga

Jakie ta branża ma złote serca. Podatek od hurtowego zakupu mieszkań zabije rynek najmu, zostaną Wam mieszkania po babci, poniesiecie wysokie koszty, "niewidzialny wróg", "zapłacą najemcy".

Wzruszyłem się, wszystko w trosce o Kowalskiego.

#nieruchomosci
mickpl - Jakie ta branża ma złote serca. Podatek od hurtowego zakupu mieszkań zabije ...

źródło: podatek

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@mickpl:

temat poruszany czesto ale dalej sa tacy co uwazaja, ze uderzy on przede wszystkim w wynajmujacych.

Wg mnie nie, bo nie bedzie powszechny, Inwestorzy opodtakoani beda musili konkurowac z kowalskimi nieopodtakowanymi no i bedzie zgrzyt.... Oczywscie w warunkach rownowagi, czyli po wyjezdzie uchodzcow, no chyba ze ktos uwaza, ze extremlany stan wojny u sasiada i przyjazd 1-2mln ludzi - jest stanem normalnym :)
  • Odpowiedz
Inwestorzy opodtakoani beda musili konkurowac z kowalskimi nieopodtakowanymi


@del855: rzeczywistość będzie pewnie smutniejsza, bo dla klienta indywidualnego (który weźmie jak będzie zdolność w banku) ceny będą wyższe (bo klientów "hurtowych" jest mniej), a jak znajdzie się rentier chętny na kilka mieszkań na raz wtedy deweloper zejdzie się z ceny i wszyscy zadowoleni.
Niestety, tak jak długo jest obrót gospodarczy, tak budownictwo i mieszkaniówka ma się dobrze.
  • Odpowiedz
@mickpl: nikt mi logicznie do tej pory nie wytłumaczył dlaczego ten podatek ma być zły dla zwykłego Kowalskiego, który sobie chce wynajac bądź kupić jedną nieruchomość. W jaki sposób hurtowe flipy mieszkań mu w tym momencie pomagają?
  • Odpowiedz
@del855: jest to na swój sposób stan ekstremalny, ale taka stolica raczej ma przez większość czasu obłożenie w wynajmie. Zobaczymy jak będzie wyglądać sytuacja w mniejszych miasta, terenach podmiejskich itp. Jakoś nie wydaje mi się, że za rok w centrum i otaczających je dzielnicach np Warszawy ceny najmu spadną drastycznie
  • Odpowiedz