Wpis z mikrobloga

@Bad_Wolf: wyliczenia kwh mogą być inne dla każdego miesiąca, warto patrzeć na fakturę

@Iskaryota to wysokie zużycie, za styczeń mam około 140m3 przy metrażu ponad 150m, wybudowany 3 lata temu
@marcin-el-mops: w zasadzie tak, to pierwszy miesiąc w którym trzymam kocioł cały miesiąc odpalony by w domu była stała temperatura. Wcześniej tylko przepalałem go na tyle, żeby rury w podłogówce nie zamarzły. Obecnie też sporo wietrzę, bo czekam na rekuperator (kwestia miesiąca), by wyrzucić nadmiarową wilgoć z domu.
@Iskaryota: więc na razie większe zużycie jest w normie, w budynku będziesz miał jeszcze sporo wilgoci budowlanej której trzeba się pozbyć. Co do wilgoci to warto kupić termometry z wilgotnosciomierzem na allegro za 15 zł i wietrzyć jak jest potrzeba. Jeśli miałbyś nadal wątpliwości co do ocieplenia można wykorzystać Termowizję do sprawdzenia wad budynku.
@marcin-el-mops: dzięki :). Właśnie mam wszędzie poustawiane kostki od xiaomi z higrometrem, więc wszystko staram się mieć pod kontrolą. W przyszłym sezonie zobaczę jak będzie szło, jak trzeba będzie, faktycznie zrobię jakiś audyt energetyczny, choć z drugiej strony trochę się boję stwierdzenia faktu spartolenia tego czy tamtego.
@Iskaryota ja grzeje sqoj dom od konca grudnia i tez srednio wychodzi mi 170m3 gazu na miesiec, utezymujac temp 16 stopni na okolo 190m2.

pierwszy sezon, dom nie jest skonczony bo np miedzy garazem a kuchnia sa bardzo slabe drzwi i zimno sie dostaje do srodka.

gdy na dole osiagam temp 17 stopni, czesto ma poddaszu jest juz okolo 18-19.

gdy zamontuje wszystkie ternostaty i skoncze zamykac dom dodajac drzwi, uszczelki to