Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: widziałem kiedyś na ćwiczeniach serię z takiego AWG - granat 40mm z dezametu ponoć stoi za około 2-3k kaczanów - seria 5 granatów zwaliłby przednią ścianę tego budynku ze snajperem w środku. Ktoś kto użył PPK przeciwko piechocie powinien dostać w łeb choć na szczęście to wojsko głupich kacapów więc jest okej - nic dziwnego, że wyciągają T-62 z magazynów, zaraz będą walczyć mosinami albo strzelać irańskimi SCUDami z celnością
@pablum: A skąd masz pewność, że oddziały które wystrzeliły ten pocisk dysponowały akurat automatycznym granatnikiem? Może dla bezpieczeństwa/zamierzeń taktycznych liczyło się szybkie zlikwidowanie? Za to donośność takiego zwyklłego ręcznego granatnika jest maks ok 800m. A w najwęższych miejscach dniepr potrafi mieć nawet 1km a w innych po 10. Za chiny ludowe byś tam nie strzelił granatnikiem.

Mogę wiedzieć w której kompanii ASG służyłeś?
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: w żadnej bo byłem w artylerii nabrzeżnej - i na bank nie masz tam 800m. PPK powinno być poziom wyżej od drużyny AWG ale skąd mam wiedzieć co tam kacapy mają ustawione. Poza tym chyba mylisz AWG z RGP. Polecam dopaść podręcznik użycia AGS-17 pióra wujka Ogórkina (są PDF-y na runecie) - i jak w ostatnich jutubach płacze, że nie ma tego na uzbrojenia na poziomie nawet kompanii piechoty (śmiechu