Wpis z mikrobloga

Ruszył przetarg na przebudowę Armii Krajowej po stronie zachodniej, żeby połączyć ścieżkę rowerową po tej stronie z nową na AWW. Generalnie ciekawe jak oni chcą to zrobić bo miejsca na wyznaczenie ścieżki nie ma. Ciekawe jak rozwiążą ewentualne zejście/zjazd w stronę Krakowskiej ( w tej chwili po tej stronie są tylko schody).

Żeby to miało ręce i nogi pewnie by trzeba zabrać pas rozbiegowy z najazdu z Krakowskiej, co w sumie w teorii by wiele nie zmieniło bo AWW ma być jednopasmowa więc przy 3 pasach które są w tamtym miejscu można by go wyciąć.

Natomiast dalej magicznie nie pojawi się tam miejsce, żeby rowerzyści zjeżdżali wygodnie w Krakowską. Wjazdu też nie ma i raczej się nie poajwi więc jak zwykle połowiczny sukces.

Najbardziej mnie dziwi, że nie rozwiązali tego razem z budową AWW bo by było gotowe w jednym czasie i zrobione razem z tą inwestycją, a nie jako oddzielna.

Link do przetargu
#wroclaw
  • 17
Ruszył przetarg na przebudowę Armii Krajowej po stronie zachodniej,


@Darth_Gohan: Na przebudowę czy na zaprojektowanie przebudowy? Bo z tego co piszesz, to koncepcji jeszcze nie ma, a jak na przetarg, to już gdzieś powinno się dać ją odnaleźć.
@Iudex: To jest w ogóle robione niby przez wybranie z WBO tego projektu https://www.wroclaw.pl/budzet-obywatelski-wroclaw/projekty-2018/projekt,id,123

Próbbowałem znaleźć czy był przetarg na zrobienie dokumentacji i nie znajduje. W samym projekcie WBO też nic nie jest wpisane.

Na stronie GWr jest tylko coś takiego https://gazetawroclawska.pl/wybuduja-tylko-200-metrow-sciezki-rowerowej-to-kluczowe-200-metrow-dlaczego/ar/c1-17293251 czyli dokladnie informacja o tym przetargu.

W 2021 się nie udało znaleźć kogoś kto zaprojektuje https://gazetawroclawska.pl/nici-z-szybkiej-budowy-sciezek-rowerowych-wzdluz-armii-krajowej-we-wroclawiu/ar/c1-15467708

Generalnie projekt jest widoczny jako załącznik pierwszy w dokumentacji przetargu. Chyba najważniejszy to
Darth_Gohan - @Iudex: To jest w ogóle robione niby przez wybranie z WBO tego projektu...

źródło: A1

Pobierz
@Domciu: Yeap.

@Iudex No tak to miałem na myśli. Tylko nie wiem czy tam jeszcze ta zatoczka co jest przed Twoją strzałką z napisem zwężenie to nie będzie przystanek autobusowy. Generalnie i tak przy jednopasmowej AWW rozszerzenie jej 100 metrów dalej nic nie zmienia. Jedyne co to przy wyjeździe autobusu z przystanku blokuje się pas, no ale kto by się tym przejmował.

Rowerzysta jak będzie chciał wjechać na Krakowską to będzie
eneralnie ciekawe jak oni chcą to zrobić bo miejsca na wyznaczenie ścieżki nie ma.


@Darth_Gohan: tak jak się robi ścieżki rowerowe we Wrocku :) #!$%@? się pas rowerowy na drodze gdzie wszyscy zasuwają 80 kph i potem będzie krzyczeć że na co to bo ludzie nie korzystają.
Ja nigdy z wydzielonych pasów nie korzystam bo szanuję swoje życie. W polsce to DDR powinny być od drogi samochodwoej oddzielone rowami przeciwczołgowymi a
@FLAC: Najpierw to niech oni zaczną pilnować żeby ludzie nie przekraczali prędkości w autach bo to wynika tylko z tego, że spotkanie patrolu we Wrocławiu poza kilkoma miejscami to jest ewenement na skale światową.

Wydzielony pas jak jest np. tak na Hubskiej jest do przeżycia. Tylko tam znowuż problemem w większym stopniu są inni rowerzyści. Idiotów jadących tam pod prąd i spychających z drogi to nawet nie jestem w stanie zliczyć.
spotkanie patrolu we Wrocławiu poza kilkoma miejscami to jest ewenement na skale światową.


@Darth_Gohan: na tym wiadukcie stoją niemal codziennie i łapią w obu kierunkach. Stoją również na Buforowej i łapią wjeżdżających i wyjeżdżających z Jagodna.
@Wychwalany: Stary błagam Cię. Jakbyś powiedział, że policjanci z radarem stają w okolicach Pietrzyka czyli przed Tarnogajską to bym jeszcze kiwnął głową, że raz na dwa tygodnie tam staną. Na wiadukcie? W życiu nie widziałem tam jeszcze ustawionego patrolu z radarem. Zresztą można zapytać @Domciu który tam siedzi praktycznie ciągle czy faktycznie są patrole na wiadukcie. Ja w życiu nie widziałem patrolu ustawionego w stronę Gaju zresztą.

Na Buforowej to im
@Darth_Gohan: Haha, nie siedzę ciągle przy wiadukcie, ale to prawda. Co raz częściej policjanci ustawiają się na obu przystankach na wiadukcie (w stronę Gaju i w stronę Księża), a nawet na przystanku przy Kauflandzie i łapią tych co zawracają na skrzyżowaniu AK/Bardzka. Teraz najbardziej ulubioną miejscówką miśków w rejonie jest stacja Pieprzyk tak jak wspomniałeś wcześniej.
Nawet ostatnio Pani policjantka z bardzo ładnymi oczami we mnie strzela właśnie z Pieprzyka :D
@Darth_Gohan: od 2 miesięcy jeżdżę o 9 rano AK-Buforowa lub AK-AK i stoją na przystankach autobusowych w obie strony, nigdy nie widziałem tak często suszenia we Wro. Kiedyś zdarzało się od świeta widzieć ich przy Pietrzyku. Na Buforowej stoją przed wiaduktem, na przystankach obok cmentarza
@Wychwalany: Ogólnie rzecz biorąc w ostatnim czasie policji jest od groma i suszą praktycznie gdzie się da. We wszystkich wymienionych miejscówkach czy to na AK czy na Bardzkiej, Buforowej, bo sam to też zauważyłem. Upodobali sobie południe Wrocławia.
@Domciu: @Wychwalany To jestem w szoku w takim razie bo ja tam ich jeżdżąc albo przed 8 albo po 11 jeszcze ani razu nie widziałem w tych miejscach. Na google maps też jakiegoś ostrzeżenia nie miałem, że patrol stoi.

Na Buforowej to się mi ich zdarzyło widzieć. Przy Kauflandzie i zawracaniu to stawali też światła wcześniej i łapali za zawracanie.
Dziwne. W ciul dziwne.