Wpis z mikrobloga

Kolejny przykład festiwalu chłopskiego rozumu.
Raz dałem się oszukać i zagłosowałem na konfe, teraz musze poszukać, komu dać swoje poparcie.

Bardzo lubie założenia wolnego rynku, widzę też korzyści płynące z bycia członkiem UE; jestem też zdania że w sprawach moralnych powinnno kierować nami nasze sumienie, a państwo powinno jedynie regulować, aby nasze decyzje nie krzywdziły innych.
Partia, którą poparłem zaślepiony ich podejściem wolnorynkowym okazała się zacietrzewionymi ludźmi, głęboko nacjonalistycznymi, a poszczególne frakcje mają odmienne spostrzeżenie na gospodarkę.

W tym odcinku powtarzają bezmyśnie nagłówki tub pisowskich. A Mentzena miałem za inteligentnego specjaliste.

https://www.youtube.com/watch?v=9BCppesoVMo
#bekazprawakow #mentzen #konfederacja #bosak #polityka
  • 17
jestem też zdania że w sprawach moralnych powinnno kierować nami nasze sumienie


@miodeksmrodek: czemu? Sumienie to subiektywna rzecz. Nie po to mamy nauki - w tym także humanistyczne by powoływać się na jakieś #!$%@? o sumieniu. Masz przykład jak kościół świetnie działa ze swoim sumieniem.

Bardzo lubie założenia wolnego rynku


@miodeksmrodek: problem z k0nfą jest taki, że tam wolny rynek to przykrywka na pseudopatriotyzm i katoliban. Połowa k0nfy to narodowi
Sumienie to subiektywna rzecz


@Kryspin013: właśnie dlatego. Nauki mogą być niezgodne z twoimi odczuciami czy przekonaniami. Gdybyś dokonywał wyboru w Niemczech w 1941 kierowałbyś się obowiązującymi wtedy naukami? Drastyczny przykład ale przykład.
A Kościół świetnie działa ze swoim sumieniem. Nie mają sumienia i mają się świetnie.
Gdybyś dokonywał wyboru w Niemczech w 1941 kierowałbyś się obowiązującymi wtedy naukami?


@MrPerfetc: tak, nauki humanistyczne jak filozofia to też nauki. A twój przykład jest z dupy, bo właśnie wtedy Niemcy kierowali się swoim sumieniem.
@miodeksmrodek: dla mnie też nie ma idealnej partii. Sam mam wolnorynkowe poglądy na gospodarkę i dość liberalne światopoglądowe. Ale te drugie nie zakładają zmiany płci dla dzieci i nastolatków, aborcji na życzenie, jechania po religii katolickiej, promocji LGBT. A to zakłada liberalny światopogląd w dzisiejszym wydaniu. A raczej wolnoć Tomku w swoim domku i kto w co wierzy i z kim co robi to jego sprawa. Więc w zasadzie to samo
@obserwator_nsa: Obawiam się, że konfederacja wcale nie bedzie wprowadzac panstwa minimum. Mysle, ze gdyby wygrali wybory, poszli by w stronę ucięcia socjali, ale wprowadzili wiele ograniczen swiatopoglądowych własnie + wspieranie srodowisk radykalnie nacjonalistycznych.
Po dzialaniach w sejmie i konferencjach widać ze dla nich priorytetem jest walka z 'lewactwem' i gospodarka nacjonalistyczna.
@miodeksmrodek: Na konfe nie oddam głosu tylko na Wolnościowców, po tym jak teraz pokazali swoja prawdziwą twarz. Ale co masz nieprawdziwego w tych absurdach, które oni krytykują w tym nagraniu. Tym bardziej mnie to dziwi, bo kiedyś agenda była taka, że faktycznie "oni" się z tym ukrywali i tego typu zarzuty to btyłas teoria spiskowa. Ale teraz to jest mówione wprost i wpisuje się w plan polityczny na przyszłe lata. A
@miodeksmrodek: jakby wprowadzili ograniczenia światopoglądowe? Widać, że nie wiesz o czym piszesz. Konfederacja opowiada się za wolnym handlem. Jest w 200% za chociażby strefą Schengen. Ale co innego to dbać o nasz polski interes nie oddając suwerenności i sprawczości UE.

@Wizun: polecam sprawdzić rozmowy Dziambora i Mentzena u Otoki-Frackiewicza. Rzuca światło na sprawę rozejścia.
@obserwator_nsa: Oglądałem i mam swoje zdanie. Dla mnie ta partia jest już skreślona
I tak musiałem robić mocny kompromis głosując na fanatyków religijnych. Jak kolejny przykład pokazuje dopóki nie zniszczy się kulturowego polakatolika to tu nigdy nie będzie dobrze i zawsze będą nami rządzić obcy.
Teraz mam wybór. Taki Sośnierz nie dość że zadeklarowany katol, teologię skończył to jest absolutnym przeciwieństwem polakatolikow z konfy z Braunem i Memcelem na czele. Zresztą
@obserwator_nsa:

Konfederacja opowiada się za wolnym handlem


ktoś kto robi konferncje o 'zalewaniu ukraińskim zbożem polskiego rynku' albo wciąż powtaża, ze kapitał w polsce powinien być polskim przeczy założeniom wolnego handlu

jakby wprowadzili ograniczenia światopoglądowe? Widać, że nie wiesz o czym piszesz.


Konfederacja jako jedyna partia poparła w całości zakaz aborcji, sam Bosak czesto o tym przypomina. Ciągłą krytyka środowisk LGBT czy wprowadzenie słowa 'lewactwo' do dyskusji publicznej to też ich
@miodeksmrodek: przykład ukraińskiego zboża jest bardzo nietrafiony. Nasi rolnicy muszą spełnić wyśrubowane normy i przejść szereg testów. To co uprawiają na Ukrainie koncerny z Niemiec, Anglii czy Holendrzy (bo to nie są małe gospodarstwa rolne pana Szaszy) to przemysłowy miał i obok naszego zboża nawet nie stało.

Powielasz propagandę i widać niezrozumienie tematu.
Jaki zakaz aborcji, to było głosowanie nad ponownym rozpatrzeniem czy stan prawny jest zgodny z Konstytucją. I nie
@obserwator_nsa:

przykład ukraińskiego zboża jest bardzo nietrafiony.

A do reszty przykładów już się nie odniesiesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To konfederacja podkresla na konferencjach ze chodzi o ukrainskie zboze a nie o zboże o niskiej jakości ()

Powielasz propagandę i widać niezrozumienie tematu.

Sam se powielasz xD

Jaki zakaz aborcji, to było głosowanie nad ponownym rozpatrzeniem czy stan prawny jest zgodny