Wpis z mikrobloga

#podatki #pit #urzadskarbowy #ksiegowosc #pytaniedoeksperta

Mógłby się ktoś mądry wypowiedzieć. Od wprowadzenia podatku zerowego do 26 roku życia dostawałem co rok zwrot przy rozliczaniu pit.
W tym roku mam do rozliczenia 0 zł, 26 lat skończyłem w październiku 2022, więc coś tam powinno jeszcze być, większej wypłaty na konto nie dostawałem, nic nie podpisywałem odnośnie tego podatku 0.
Ma ktoś jakiś pomysł co mogło się wydarzyć?
  • 10
  • Odpowiedz
@pawelkomar: Może w tym roku Twój pracodawca dobrze wszystko policzył i uwzględnił ulge <26 a poprzednich latach nie?
A ile miałes tego zwrotu w poprzednich latach? Może nie wypełniłeś dokumnety który umozliwaiał rozliczenie kwoty wolnej przez pracodawca a w tym roku była akcja w styczniu żeby składac bo robiła sie ogromna różnica przez kwote wolna 30tys
  • Odpowiedz
  • 0
@zibizz1: 2019 około 1200
2020 około 1400
2021 około 1600

Teraz pytanie czy pracodawca sam sobie odliczał ten podatek 0, ale wcale nie powiększał mi o to wypłaty? Może tak być?
  • Odpowiedz
@pawelkomar: Nie, albo odliczył Ci i wypłacił odrazu albo przelał do US innej opcji nie ma. Wszystko masz w PIT-11 od pracodawcy, tam jest zapisane ile miałes w sumie w roku brutto, ile zapłacił zkładek ZUS od tego, ile od tego wpłacił podatku do US

Dziwne te kwoty zwrotu bo z kwoty wolnej wynikało zawsze 500-600zł
  • Odpowiedz