Wpis z mikrobloga

#informatyka #komputery #programowanie #webdev #crawler

Czy jest może jakieś rozbudowane narzędzie do monitorowania stron? Jest kilka robotów internetowych (spider-web,crawler)... Ale mnie interesuje coś co podniesie alarm, gdy na danej stronie pojawi się dane słowo. Może takie coś się jakoś nazywa inaczej niż myślę? Podaje adres strony, a gdy pojawi się na nim np. "dupa120" to będzie się coś działa np. wywali okno z napisałem, znalazłem czy coś w tym stylu.. Głównie interesuje mnie takie coś na #linux
  • 11
@nv-: No wydaje się łatwe do zrobienia, ale bardziej myślę o przyjemnym narzędzie gdzie będę mógł dodawać strony i wyszukiwane wartości.. No chyba, że skrypt bym napisał a potem kopiował i tylko zmieniał adresy/wartości... @macrusher: Nie widziałem PhantomJS tego jeszcze. Dzięki.
@Bunis: jeśli chodzi o monitorowanie konkretnych stron, to możesz spróbować: http://www.skrypty.pro/41-netbrand

Autor dawał z dwa razy licencje na pół roku za free, ostatnio coś zdechł ten rozwój, więc spróbuj dogadać się o okres testowy i jakąś obniżkę (w pierwszej wersji średnio to działało, więc nie wiem jak teraz jest).

Ewentualnie widziałem chyba gdzieś jak zrobić takie coś w pythonie.
@kalinowski5: Żeby to było takie łatwe :) Ja nie chce aby komputer miał włączoną daną stronę internetową.. Po prostu w tle będzie wykonywać się sprawdzanie np. co 5 minut czy dane wartości pojawiły się gdzieś.. Fajnie byłoby gdyby jeszcze wyszukiwało frazy w google i alarmowało wtedy, gdyby dana fraza pojawiła się w ostatnich 48h w indeksie google.
@Bunis: alerty w google możesz bezpośrednio w google ustawić, o ile słowa kluczowe nie mają się zmieniać dynamicznie/inne programistyczne czary/, co działa raczej sprawnie