Wpis z mikrobloga

@TheVinc Polskie szkoły to dno, skoro trzeba w internecie szukać znaczenia określeń z pitów i samemu uczyć się je wypełniać. Zero praktycznej wiedzy, ale za to przeładowane programy i nauczyciele przekonani że ich przedmiot jest najważniejszy. Historyk ciśnie podboje helleńskie i chce żeby znać na pamięć wszelkie możliwe daty, biolog ciśnie z budowy mitochondriów i rodzajów nabłonków, chemik chce żeby każdy znał rodzaje wiązań chemicznych i wzór na liczbę moli, latynista chce
skąd to, korpo źle obliczyło podatek? to jest normalne? xd


@TheVinc: W tych rozliczeniach za 2022 jakieś cyrki się dzieją z powodu Nowego Ładu 2.0. Ja jednemu gostkowi naliczyłem prawie 4K zwrotu. Emeryci natomiast mają mniej.
@TheVinc: to kwota, którą twój pracodawca pobrał z twojej pensji, którą masz w umowie i przelał na konto urzędu skarbowego na poczet przyszłego podatku. Teraz ci to zwrócą bo zgodnie z prawem nie ma żadnego przyszłego podatku, ponieważ osoby do 26 roku życia są co do zasady zwolnione z opodatkowania PIT. Równie dobrze pracodawca mógł ci poprostu tego nie zabierać.
ja od 5 lat nawet nie dostałem pitu….


@ares7: Dostać musiałeś, lecz mając jeden stały dochód bez żadnych zabaw w odliczanie itd. pracodawca Cię rozlicza i nie musisz sam tego robić - co nie zmienia faktu że obowiązkiem pracodawcy jest przekazać Ci ten pit, czy to w miejscu pracy czy wysłać na adres zameldowania/zamieszkania ( ͡º ͜ʖ͡º) chyba że nie pracujesz lub robota na czarno, wtedy