Wpis z mikrobloga

Taka ciekawostka.

Ośmiornice i ich kosmiczne DNA „Genom ośmiornicy wykazuje zdumiewający poziom złożoności – zawiera o 33 000 genów kodujących białka więcej niż Homo sapiens”.

A oto gwóźdź programu: „Geny prowadzące od konsensusowej sekwencji genów łodzików [...] przez mątwy [...] i kalmary [...] do ośmiornicy [...] trudno znaleźć w jakiejkolwiek wcześniejszej formie życia – można zatem powiedzieć, że wydają się one zapożyczone z dalekiej »przyszłości« w kategoriach ewolucji ziemskiej lub, bardziej realistycznie, pochodzą z kosmosu”.

Istnieje zatem możliwość, że współczesne ośmiornice są potomkami istot przybyłych na Ziemię zamrożonych w lodowatej komecie. Dlaczego właśnie ośmiornica? „Jej duży mózg i wyrafinowany układ nerwowy, oczy przypominające aparaty fotograficzne, elastyczne ciała, natychmiastowe maskowanie poprzez możliwość zmiany koloru i kształtu to tylko niektóre z uderzających cech, które pojawiają się nagle na ewolucyjnej arenie”. Ta ziemska ewolucja nastąpiła dzięki „zamrożonym jajom kałamarnic lub ośmiornic”, które rozbiły się w oceanie na kometach „kilkaset milionów lat temu”.

https://cordis.europa.eu/article/id/123479-trending-science-do-octopuses-come-from-outer-space/pl

#ufo #kosmos #swiat #ciekawostki
Heekate - Taka ciekawostka.

Ośmiornice i ich kosmiczne DNA „Genom ośmiornicy wykazuj...

źródło: licensed-image

Pobierz
  • 130
@DarrDarek: chłopie, przeczytałeś w ogóle co napisałem? Piszę o związkach chemicznych, a nie o materii ożywionej. Są związki odporne na działanie temperatur/ciśnienia i właśnie to te związki mogą być zalążkiem pod życie na innej planecie, a nie życiem samym w sobie. Bazuję na tym co w materiałach prasowych przekazuje m.in. NASA. Nie wiem jakie są twoje kompetencje do podważania ich wiedzy i osiągnięć, ale bardzo odważne tezy prawisz.
@DarrDarek: Po pierwsze wejście w atmosferę ciała kosmicznego nie musi być aż tak energetyczne, wszystko zależy od trajektorii a odpowiedni kat pozwoli wytracić w atmosferze prędkość, zanim nastąpi uderzenie. Obiekt mający Ap orbity poza neptunem(juz od kilku Au wydłużenie orbity to niewielkie zmiany prędkości), aktualnie oddalający sie od słońca, o kierunku orbitalnym zgodnym z ziemia, wchodzący zgodnie z obrotem ziemi może mieć prędkość względem powietrza juz w okolicach 4 mk/s. otwarta
@DarrDarek: kwas y-linolenowy według NASA jest w stanie znieść ciśnienie do 25 gigapaskali + temperaturę występującą przy wejściu w atmosferę. Jego inna nazwa to GLA i jest podstawą budowy cukru - rybozy.

Tutaj masz publikacje:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32985898/

https://www.academia.edu/48210308/Cometary_Glycolaldehyde_as_a_Source_of_pre_RNA_Molecules

I co, dalej będziesz twierdził, że to bzdury? Związki chemiczne mogą przetrwać wejście w atmosferę i być początkiem dla dalszych procesów chemicznych i życia.
Tylko kometa może wybić jakiś kamień z planety wielkości Ziemi w kosmos


@DarrDarek: a jak planeta Thea uderzyła w Ziemię to przypadkiem nie wybiło jakiegoś kamienia? Czy nie tak powstał Księżyc? Czyli nie tylko kometa może wybić kamień z Ziemi w kosmos, planeta też to może zrobić.
wszystko zależy od trajektorii a odpowiedni kat pozwoli wytracić w atmosferze prędkość (..) wchodzący zgodnie z obrotem ziemi może mieć prędkość względem powietrza juz w okolicach 4 mk/s


Z fizyki nie jesteś asem. Każdy obiekt zbliżający się do Ziemi, nawet gdyby miał zerową prędkość początkową to i tak wskutek grawitacji Ziemi uzyskuje II prędkość kosmiczną ok. 10 km/s. Dajmy na to puszczamy sondę z odległości Księżyca (czyli bliziutko) i ona wskutek swobodnego