Wpis z mikrobloga

Buduję dom i zacząłem się rozglądać za systemami do #smarthome. W oko wpadł mi system Grentona ze sterowaniem po kablu. Chodzi oczywiście o sterowanie oświetleniem, roletami, może gniazdkami + integracja ze sterowaniem ogrzewaniem, bramą + podgląd z osobnego systemu monitoring i alarmu. Moglibyście może polecić jakiś inny system (tańszy, lepszy)? Najprawdopodobniej sam sobie to będę wszystko integrował (system od alarmu zostawię do zrobienia specom #systemalarmowy #monitoring). #budownictwo #budowadomu trochę #elektryka #elektronika #homeassistant i #domoticz
  • 3
@szalony_kefir: Loxone, Ampio, Grenton, cenowo wyjdą podobnie. Grenton i Loxone kupisz na półce w sklepie. Ampio niestety nie, a szkoda (taką mają politykę), ponieważ na ich systemie również wykonasz wszystko czego dusza zapragnie i mają rewelacyjne panele dotykowe, których nie mają pozostali konkurenci (mają MQTT, więc można się integrować z Home Assistant). Loxone ma najbardziej przyjazne środowisko programistyczne dla użytkownika końcowego. Jeśli zacząłeś dopiero budowę to na tym etapie skupiłbym się
@szalony_kefir: ja polecam futunext, działają na KNX ale łatwo mogą integrować to np z Satelem lub innymi formami . KNX sprawia że za 30 lat bedzie mógł łatwo system unowocześnić
Rozmawiałem z wieloma firmami i tylko Oni (oraz Grenton ) opowiedzieli na wszystkie moje pomysły na tak a dodatkowo nie zamykali się tylko na siebie jak grenton

@kononowicz chyba korzystał z ich usług wiec może wiele doradzić