Wpis z mikrobloga

219/1000 #1000filmow #film ---- INDEX 123 A B C D E cdn...

Fury - Furia

Drugowojenna opowieść o poświęceniu załogi czołgu w trudnych warunkach frontowych, otoczonych przeważającym liczebnie wrogiem. Kino wojenne może i w kameralnej wersji ale świetnie zrobione przez Davida Ayera.

Reżyseria: David Ayer : Bogowie ulicy o Legion Samobójców
dramat wojenny
IMDb: 7.5/10
https://www.imdb.com/title/tt2713180/
https://upflix.pl/film/zobacz/fury-2014
Pobierz WLADCA_MALP - 219/1000 #1000filmow #film ----  INDEX 123   A   B   C   D   E  cdn...
...
źródło: fff
  • 13
@bidzej: czytałem, że sceny z Tygrysem użyto prawdziwego egzemplarza wypożyczonego z jakiegoś tam muzeum ale z zastrzeżeniem, że będzie się poruszał tylko do przodu i do tyłu bo stan techniczny nie pozawalał na pełną mobilność xD
następny mitoman wyznania świętych kotów 3 rzeszy


@ReeceWithouterpoon: nie do końca wiem co tam stękasz. Załoga Tygrysa w tej scenie zrobiła wszystko dokladnie inaczej, niż powinna. Zaczynając od tego, że w kolumnie jechały bodajże 4 czołgi, z których jeden wyraźnie lepiej uzbrojony (co łatwo można było poznać po wieży) i na czele. To on powinien skończyć tak, jak pierwsza ofiara Tygrysa i tyle, koniec filmu.
bo stan techniczny nie pozawalał na pełną mobilność xD


@szejk_wojak: ten egzemplar zto Tygrys 131 z muzeum w Bovington, gdzie regularnie jeździ na pokazach, więc generalnie jest sprawny.

Czy był sprawny w czasie kręcenia filmu? Nie wiem. Ale jeśli nie - to co w tym dziwnego i skąd "xD"? Maszyna sprzed 80 lat, zachowana bodajże jako jedyna w stanie jeżdżącym, odrestaurowana przez dorabianie części ze szczątkowej dokumentacji (albo i bez). No
bidzej - >bo stan techniczny nie pozawalał na pełną mobilność xD

@szejk_wojak: ten e...
@szejk_wojak: @bidzej Nic dziwnego że nie mógł skręcać bo tam zawieszenie to marzenie zegarmistrza, generlanie Tygrys był mega wadliwy od początku jego karriery na froncie. Nie jestem az takim ekspertem od budowy czołgu ale tam chyba drążki sketne czesto padały