Wpis z mikrobloga

85/1000 #1000filmow - WYKAZ
#kino #film #filmnawieczor

Bogowie ulicy - End of Watch

Opowieść o parze młodych policjantów patrolujących L.A. Śledzimy ich codzienne patrole i różne wymagania. Podczas jednej z interwencji trafiają na szokującą zbrodnię. Prowadzi ich to wprost do gangu, który postanawia się ich pozbyć. Film ma styl dokumentu przez zastosowanie kamer na mundurze i samochodowych rejestratorów. Ujęcia są z ręki, często częściowo zakryte lub rozmazane. Dobra, mocna sensacja, warto zerknąć. Występuje tam też gwiazda Stranger Things...

Reżyseria: David Ayer (Fury, Legion samobójców)
Akcja, Kryminał
IMDb: 7.6/10
https://www.imdb.com/title/tt1855199/
https://upflix.pl/film/zobacz/end-of-watch-2012
WLADCA_MALP - 85/1000 #1000filmow - WYKAZ
#kino #film #filmnawieczor

Bogowie ulic...

źródło: comment_16728987726OtViZN9hA3x9RCafTiyWs.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@erebeuzet: zależy czego oczekiwać - jak spojrzeć na to jak na realistyczny dokument no to grubo a jak na sensację typu dwóch niezwyciężonych buddy przeciwko całemu gangowi w stylu Baya to rzeczywiście rozczarowanko. Co tam nie zagrało?
  • Odpowiedz
Ciekawie "zarysowana" fabuła. Denerwują niestabilne kadry imitujace amatorskie nagrania "live" ale co kto lubi. Obrazuje to niejako pracę policjanta w ciągłym stresie. Zależnie od nastroju różnie można ocenić całość. Pena i Gyllenhaal bardzo dobrze zagrali. Dla mnie mocne 7/10. Oglądane ponad dekadę temu. Zostało w pamięci
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Świetne kino policyjne. Pod względem scenariusza, reżyserii, doboru aktorów.

Jako ciekawostkę mogę dodać, że na planie musiała być bardzo dobra atmosfera, gdyż scena jak postać J.Gyllenhalla jedzie ze swoją partnerką na jakąś imprezę była nagrana spontanicznie i nie była w scenariuszu. Takie sympatyczne wygłupy ;)

Jedyne co żałuje, że Ayer po tym filmie skończył z kinem policyjnym, a szkoda, bo jego filmy w tym temacie były świetne. Osobiście mi się
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Jak dla mnie za dużo "zabili go i uciekł" od pewnego momentu.
Oczywiście toczą się dyskusje kto kogo by mógł trafić, a kogo nie, ale jednak

  • Odpowiedz