Wpis z mikrobloga

  • 363
@BeatboxRocker: no tak wygląda duża część związków. "Póki łoży hajsy, ma kontakty i jest znany to niech sobie podotyka tzipe, a może mi też coś skapnie", a potem gdy facetowi powinie się noga, zaczyna mieć zły PR, traci wpływy i pieniądze to w jakiś sposób trzeba się od niego odciąć żeby nie stracić tego co się od niego ugrało, a nawet można ugrać coś dodatkowo jak odszkodowania, współczucie i alimenty xD
  • Odpowiedz
@BeatboxRocker: z jednej strony a i owszem robiy kariery przez łóżko i to nie było tak, że ktoś je zmuszał do prostytucji grożąc, że im zabije dzieci tylko w zamian za loda dostaniesz oskarową rolę. Więc drogo dupę sprzedały. Ale z drugiej strony to było "chcesz robić karierę to bądź dla mnie miła". Więc jak zwąchały teraz inną szansę by gościowi dopieprzyć to ja chwyciły. Zero skrupułów ani współczucia dla typa.
  • Odpowiedz
@BeatboxRocker: Prawda jest taka, że typ był oślizgły i współczuję każdej kobiecie, ktora się na niego natknęła i musiała zrezygnować z marzeń o roli wiedząc, że u tego pana role są przez łóżko. Ale mam kurde zero współczucia wobec kazdej aktoreczki, która ladowala mu się do lozka za role, cykała sobie z nim fotki tym samym legitymizując go jako dobrego człowieka w oczach społeczeństwa, a teraz opowiada jak to została wykorzystana.
  • Odpowiedz
@BeatboxRocker: Jak zwykle klasyczny victim blaiming w komentarzach. To nie on był zły i nie jego piętnujemy, ale aktorki, które były jego ofiarami. Każdy wykopek mądry przed ekranem komputera. Ech..
  • Odpowiedz
To nie on był zły i nie jego piętnujemy, ale aktorki, które były jego ofiarami


@CudMalina: On był zły, ale tak samo były złe te aktorki, które się na to godziły, w istocie nie są żadnymi ofiarami. To, że nie miały wyboru to bzdura, były po prostu chciwe i chciały sławy i pieniędzy, a to była najłatwiejsza droga.
  • Odpowiedz
@CudMalina: On był złym człowiekiem, ale one świadomie wybrały tę drogę, a teraz ponownie drugi raz zbijają na nim kapitał robiąc z siebie ofiary. Ja nie jestem gwiazdą, ty nie jesteś gwiazdą kina więc one też nie musiały, i tak samo wiele aktorek nimi nie zostało bo odmówiły mu na samym początku, a czy kogokolwiek one interesują? Ktoś o nich mówi, chwali za decyzje, mają z tego jakąś korzyść? Nie. Gloryfikowane
  • Odpowiedz
Jak zwykle klasyczny victim blaiming


@CudMalina: Jak zwykle traktowanie kobiet ulgowo. Mogly zglosic rzekome molestowanie/gwalt od razu a tutaj widac, ze im to nie przeszkadzalo... Nie widac aby byly ofiarami na zdjeciach. Kobiety po prostu nie chca rownego traktowania
  • Odpowiedz
@djtartini1: @Mikka
Jasne, Wam jest łatwo mówić że miały wybór. Ale właśnie takie sprawy nie są proste, on stosował przemoc seksualną i to, że miał władzę nad całymi ich karierami. Może poczytajcie jak wygląda taka przemoc i co czuje wtedy ofiara, a nie rzucacie takie tanie teksty.
  • Odpowiedz
@CudMalina: Jaki victim blaming? Nikt tutaj nie pisze że on był dobry.

Czy to że Weinstein wykorzystywał swoje wpływy by wciągnąć kobiety do łóżka było źle? Oczywiscie że tak, nie ma nawet co z tym dyskutować. Dodatkowo jeżeli pojawiała się presją pod tytułem "Albo to, albo wypad z Hollywood", to niewątpliwie mówimy o gwałcie.

Poruszany tutaj problem dotyczy jednak czegoś innego. Aktorki pojawiające się w towarzystwie Weinsteina, które teraz określają się
  • Odpowiedz
. Ale właśnie takie sprawy nie są proste, on stosował przemoc seksualną i to, że miał władzę nad całymi ich karierami.


@CudMalina:

W jaki sposób stosował przemoc?

Był możny i miał możliwość decydowania, który aktor dostanie dobrą rolę. To nie jest tak, że za obciąganie promował jakieś złe aktorki. On dobrych aktorek miał dziesiątki. Której najbardziej zależało, ta najchętniej mu dawała. Z tego, co czytałem, to uczciwie postępował i była rola
  • Odpowiedz
że miał władzę nad całymi ich karierami.


@CudMalina: Myślę, że to tylko je trzymało, przemoc seksualna pojawiła się później, ale mogły z tym pójść na policję. Nie zrobiły tego, bo właśnie było im szkoda było łatwo zdobytej kariery i pieniędzy to była ich strefa komfortu. Rozumiem, że to jest łatwo mówić i wiele osób może skusić sława i pieniądze, ale nie róbmy z nich ofiar. Miliony ludzi żyją jakoś bez tego,
  • Odpowiedz
@CudMalina: xDDDDDD
Jakby szef mi zaproponowal awans za loda to bym go zglosil do HRu i zmienil robote, a nie robil tego loda i za 10 lat zgrywal ofiare xD
Kobieta jak zwykle zrobi fikola logicznego, by usprawiedliwic coorewki.
Oczywiscie typ jest obrzydliwy i nie ma tu dyskusji, ale w zasadzie one w prawie takim samym stopniu tez.
  • Odpowiedz