Wpis z mikrobloga

155 + 1 = 156

Tytuł: Głód
Autor: Knut Hamsun
Gatunek: literatura piękna
Ocena: ★★★★★★★★
ISBN: 9788377857090
Tłumacz: Franciszek Mirandola
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Liczba stron: 213
Książka dobra i warta przeczytania, mimo że pod względem akcji i fabuły mało spektakularna. O książce Głód słyszałam już od kilku lat, nigdy się w jej treść do momentu przeczytania nie wgłębiałam. Byłam pewna, że to głód, klęska głodu, która dotyka społeczności, zmusza do wyprowadzki i nastręcza wielopokoleniowych traum. Okazało się, że to głód i nędza konkretnego człowieka, który musi zmagać się z ubóstwem w mieście pełnym innych ludzi.

Główny bohater – literat, którego imienia czytelnik nie poznaje – przemierza ulice, parki, cmentarze i rozmaite zaułki dziewiętnastowiecznej Christianii. Nie może znaleźć stałej pracy, zalega z czynszem. Nie je od kilku dni, ledwo trzyma się na nogach. Jego cierpienia dodatkowo potęgują wrodzona duma i wstyd. Uwaga Hamsuna koncentruje się przede wszystkim na odczuciu głodu, braku nadziei i wynikających z nich konsekwencji zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Fascynujący monolog wewnętrzny z opisami marzeń, urojeń i obsesji doskonale obrazuje odmienny stan świadomości człowieka, którego każdy dzień sprowadza się do wegetacji na granicy życia i śmierci. — Opis pochodzi ze strony Lubimy Czytać.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #literatura #ksiazki #czytajzwykopem #literaturapieknabookmeter
poorepsilon - 155 + 1 = 156

Tytuł: Głód
Autor: Knut Hamsun
Gatunek: literatura piękn...

źródło: 397311-352x500

Pobierz