Wpis z mikrobloga

Mirki, czy ktoś z Was był może na Bari we Włoszech? Chce tam się wybrać w kwietniu z żoną. Samo Bari jest ładne, ale bez szału. Z tego co widzę, to na zwiedzenie starego miasta potrzeba tylko paru godzin. Dlatego też ogarnąłem miejsca pobliskie i jest co zobaczyć - Matera, Poligano a Mare, Locorotondo. To naprawdę piękne miejsca, ale odległe od Bari o plus minus 40km.

I stąd pytanie do tych, którzy byli. Czy połączenia pociągami są okej? Są częste kursy? Najlepiej ponoć wynająć auto, ale byłem we Włoszech i wiem jak oni jeżdżą. Po prostu bym się bał, że coś się odjaniepawli.

I tak w ogóle to w kwietniu będzie tam coś otwarte? To chyba nie jest stricte czas sezonu turystycznego.

Z góry dzięki za rady ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

#wlochy #podroze #bari #wakacje #podrozujzwykopem
  • 6
@SgtPepper1942: Regionalne pociągi działają sprawie i jeżdżą często, więc moim zdaniem nie trzeba brać samochodu.
Z Bari do Matery prowadzi akurat kolej wąskotorowa, która nazywa się Ferrovie Appulo Lucane. Podróż trwa dość dlugo, bo prawie 2 godziny, ale warto.
@SgtPepper1942: byliśmy na wakacjach w Apulii 2 razy, zawsze poruszaliśmy się pociągami i nie było żadnych problemów, polecam. Pociągi są niedrogie, czyste i punktualne. W kwietniu może być problem z dostępnością knajp, ale coś na pewno będzie otwarte. W weekendy chyba wszyscy mieszkańcy miast (nawet zimą) wchodzą na obiad na miasto - zarezerwujcie wcześniej stolik.
@SgtPepper1942: mając auto masz większą swobodę i możesz się zapuszczać na jakieś wiochy które nie mają połączenia z większymi miastami, ale jak chcesz zobaczyć głównie te pocztówkowe miejsca, typu Polignano a Mare, Monopoli, Lecce, Matera, Ostuni, Alberobello, to wystarczą pociągi ewentualnie autobusy.
byłem w Apulii kilka razy, czasami brałem auto, czasami pociągi, i obie opcje mają swoje plusy, więc nie słuchaj tego gadania, że bez auta to nie ma sensu.