Wpis z mikrobloga

Hej ! Latam Wizzair z bagażem OSOBISTYM (40x30x20). Nigdy jeszcze nie zdarzyło mi się sprawdzanie wielkości tego bagażu. ale bardzo mnie ciekawi czy wam się zdarzyło niewielkie przekroczenie wymiarów ? Ile wynosi wtedy dopłatą na lotnisku ? Czy jest jakoś mocno drożej niż wykupić wcześniej większy bagaż (PRIORITY)?? #podrozujzwykopem #samoloty #lotnisko #wakacje
  • 5
@Atsawed
nie znam cennika, ale jak ostatnio wracałem Wizzairem z Katowic do Eindhoven to zapomniałem na powrót zabookować dodatkowego bagażu. Zapłaciłem na lotnisku kwotę 168 za walizkę.
@Atsawed: ostatnio nikt tego nie sprawdza, najczęściej boarding robi obsługa lotniska, która ma wywalone. W przeciągu roku raz widziałem gościa wykupującego większy bagaż przy gate i babki były w takim szoku że nie potrafiły go skasować. Jeśli dobrze pamiętam to cena priority jest uzależniona od kierunku i czasu zakupu, przy samej rezerwacji jest chyba najtaniej. I nie twierdze że można lecieć z dowolnym bagażem, twierdze że wpadka przy plecaku +10 cm
@Atsawed: zobacz w cenniku, ale jak pamiętam były to kwoty rzędu 30-40€ chyba. Ogólnie mogą nie sprawdzać, a mogą łapać każdego. Co lot czy lotnisko to taka loteria czy się uda czy nie. Jeśli wiesz, że masz większy bagaż to zdecydowanie łatwiej pakować się w torbę/plecak niż twardą walizkę
@elperson @Atsawed a mnie akurat Wizz kilka razy sprawdzał, chociaż fakt faktem, że 90% ich kontroli, które widziałem dotyczyły twardego bagażu/walizki. Jak masz plecak albo torbę, które naprawdę na maksa nie przekraczają wymiarów to im się z zasady nie chce sprawdzać wymiaru. Pewnie wiedzą, że albo i tak upchniesz albo założysz coś na siebie i tylko stracą czas..