Wpis z mikrobloga

Jaki jest obecnie najlepszy telefon dla osoby, która chce mieć te rzeczy, powiedzmy że im wyżej tym bardziej istotne:

- nie chce calkowitej cegly (Galaxy S23 Ultra jest cegłą)
- mocna bateria, która długo trzyma
- nie zacznie bez powodu zacinać się za 3 lata i chodzi ciągle szybko. Gry nie mają znaczenia, bo do grania służy konsola/ pc a nie telefon
- wsparcie producenta min. 3 lata
- dobry aparat
- dobry stosunek jakosc/cena. Moze kosztowac i 5k jesli bedzie to uzasadnione byciem np polowe lepszym od telefonu za 2k a nie 10% lepszym
- obudowa zrobiona z materialu, ktory nie #!$%@? sie od kontaktu z chodnikiem i nie rysuje od patrzenia
- Android, bo nie mam nic z ekosystemu apple i nie chce mi sie przestawiac a czesc apek ktorych uzywam nie istnieje na iPhonach wcale

Budżet 2-6k

#telefony #smarfony #android
  • 12
  • Odpowiedz
@jegertilbake: 3 lata sie nie zacina i ma wsparcie producenta? to chyba nie znajdziesz takiego telefonu. Bo po roku czy dwoch takiego "wsparcia" producenta telefon zwolni ;] i ogolnie kazdy telefon moze lekko mowiac pierd... po kontakcie z chodnikiem ;] wystarczy ze odpowiednio upadnie.
  • Odpowiedz
@jegertilbake: galaxy s21 ultra, właśnie pomijam kolejną serię samsunga s23...
zamiast trochę zmniejszyć ten s23 ultra, i #!$%@?ć ten rysik + dać trochę większą baterie to robią cos takiego...
kto normalny korzysta z rysika w telefonie?

czekam na s24 za rok... jedynie co mnie martwi to obecna bateria ale musze sprawdzić ile wołają za wymianę.
  • Odpowiedz
@jegertilbake:

- nie chce calkowitej cegly (Galaxy S23 Ultra jest cegłą)

Cegłą to były stare telefony, albo smartfon od Energizeer.
Teraz to są kafelki.

bo do grania służy konsola/ pc a nie telefon

Ja lubię grać na smartfonie.

obudowa zrobiona z materialu, ktory nie #!$%@? sie od kontaktu z chodnikiem i nie rysuje od patrzenia

No to pozostaje tylko smartfon od Caterpillar.
  • Odpowiedz
@jegertilbake: Mogę polecić Pixel 4a. Jest mały i zgrabny, po prawie 3 latach cały czas chodzi tak samo szybko jak w dniu zakupu. Jedyny minus to bateria, która mogłaby być trochę lepsza. Ale jeśli nie masz pełno bateriożernych aplikacji typu facebook, instagram, tiktok to daje radę.
  • Odpowiedz
@jegertilbake: Samsung s23. Ma 6,1", bardzo dobra baterie jak na swoje gabaryty i ogólnie wszystko topowe/blisko topowe poza ładowaniem która ma 25w.
Samsung to raczej pewniak pod względem ogółu a teraz dostał dużo lepszy procesor i te mniejsze modele zaczęły trzymać dobrze na baterii.
Zenfone 9 z mniejszych też jest ciekawy ale na pewno ma gorsze aparaty.
Ogólnie to poluj na telefony, które teraz wyszły/wychodzą i mają procesor Snap 8 gen
  • Odpowiedz
@Quoluz: Gość ma budżet do 6k, teraz małe telefony na nowym snapie trzymają dobrze na baterii a ty mu polecasz starego pixela, którego już się kupić nie da.
  • Odpowiedz
@kerri: Poleciłem ten który znam, a nawet nie wiedziałem że nie można go już nigdzie dostać. Z drugiej strony, nie wiem czy znajdziesz teraz telefon za taką kasę, który nie jest rozmiaru cegły.
  • Odpowiedz
@jegertilbake: S21 FE. Bateria kwestia dyskusyjna. Ja używam tego modelu i ładuję raz dziennie z samego rana i wystarcza. Aparat elegancki. Myślałem nad nim albo S22 Ultra, ale S22U za duży.
  • Odpowiedz