Wpis z mikrobloga

W wyniku trzęsienia ziemi w Turcji w poniedziałek, został zniszczony 1 500-letni zamek Gaziantep w południowo-wschodniej Turcji. Zamek zaczął powstawać już w II wieku, a później rozbudowali go Rzymianie.

Link do znaleziska - Trzęsienie ziemi w Turcji uszkodziło zamek Gaziantep

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko.
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️Andrzej Włusek - Historia poza horyzont

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #europa #zwyczaje #swiat #liganauki #swiatnauki #ciekawostkihistoryczne #zainteresowania #trzesienieziemi #turcja #europa #azja #katastrofa
źródło: zamek-Gaziantep-
  • 43
został zniszczony 1 500-letni zamek

@sropo: „został zniszczony jeden 500-letni zamek”? Czyli mają więcej zamków 500-letnich? W sumie – na pewno. :)
Naucz się zapisywać liczby, nieuku.
Po pierwsze – separator grupujący stosujemy dopiero przy liczbach minimum 5-cyfrowych, czyli piszemy 1000, ale 10 000, 1500, ale 15 000. Natomiast w skróconych zapisach przymiotników odliczebnikowych w ogóle NIE używamy separatora!
Jeśli więc nawet zasada dopuszczałaby użycie separatora grupującego przy zapisie 4-cyfrowych liczb