Wpis z mikrobloga

Miał ktoś problemy z dostawą w #mediaexpert ?

tl;dr - Sklep nie dostarczył mi całego zamówienia i unika kontaktu

Ostatnio zakupiłem tam teleskop za ok 1800 zł. Jako że jestem za granicą to wybrałem dostawę na 8 dni do przodu, kiedy akurat miałem wracać.
Kurier dostarczył paczkę w danym dniu, zadzwonił do drzwi i uciekł. Żona wzięła paczkę do domu (ja jeszcze wracałem). Jak wróciłem to zobaczyłem, że jest tylko jedna paczka podpisana 1/2. Czytając za wczasu instrukcję teleskopu wiedziałem że mają być dwie. Po otwarciu okazało się, że mam tylko statyw, bez tuby, czyli najważniejszej rzeczy.
Od razu napisałem do MediaExpert i zgłosiłem do ichniejszego systemu reklamacji. Po kilku dniach próbowałem się dodzwonić na infolinię, ale wszyscy operatorzy zawsze byli zajęci. Napisałem maila i zostałem zbyty prostym: "Próbujemy ustalić gdzie jest Pańska przesyłka". W międzyczasie skontaktowałem się z kurierem i zapewnił mnie, że na pewno do mnie trafiła tylko jedna paczka, a jeśli byłyby dwie to byłoby to w systemie DPD, który mogę sam sprawdzić.
Ostatecznie dostałem informację, że paczka znalazła się w firmie kurierskiej i zostanie do mnie przesłana. W systemie DPD ma już nadany numer, ale sama nie została jeszcze nadana. I taki komunikat pojawia się już od ok dwóch tygodni...
Wypisuję maile, ale pozostają bez odpowiedzi. Na infolinię nie ma co dzwonić. Za niedługo minie miesiąc od złożenia zamówienia. Po tym czasie będę zmuszony odstąpić od umowy zakupu, ale część zamówienia (statyw) już dostałem i złożyłem. Mam nadzieję, że nie wpłynie to jakoś prawnie na odstąpienie od umowy.

#zalesie #sklepyinternetowe #reklamacja
  • 7
@Jeden_rabin: na odstąpienie od umowy masz termin, który upływa po 14 dniach od otrzymania przez Ciebie zamówienia. Ponieważ zamówienia jeszcze "nie skończyłeś otrzymywać", to ten termin zacznie biec gdy otrzymasz ostatnią paczkę z zamówieniem. Otrzymany towar masz prawo przetestować w granicach rozsądku i nie ma to wpływu na odstąpienie od umowy, aczkolwiek jeśli sprzęt bedzie zużyty etc, to sklep może zmniejszyć twój zwrot o koszty wyrównania zużycia którego dokonałeś.
Pytanie co się stanie jak nie otrzymam w ogóle paczki?


@Jeden_rabin: sklep nie wywiązał się z umowy - możesz żądać wywiązania się albo możesz odstąpić na w/w zasadach