Wpis z mikrobloga

Mijają właśnie 4 lata i ponad 40 tys km jak przypadkiem kupiłem tego chrupka do jazdy "po bułki". A on sam kończy 25 wiosen ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Miał 110tys przebiegu i wyglądał na zewnątrz i w środku jak nowy. No może poza padniętą UPG.
Kupiony od 1 właściciela za 200€, szybka wymiana uszczelki pod gołym niebem i tak śmiga. Klima działa, automat też. Dziś 155k i nic w nim nie robiłem poza wymianą oleju (jeśli nie zapomniałem xD)
Szkoda go złomować, więc chyba zostanie dopóki skrzynia się nie rozsypie. Może i nie jest szybki ale za to dużo pali.

Btw diagnosta na każdym przeglądzie mówi

Żeby 3x młodsze auta były w takim stanie


#motoryzacja #samochody #renault #zawszegratem #pokazauto
PiotrFr - Mijają właśnie 4 lata i ponad 40 tys km jak przypadkiem kupiłem tego chrupk...

źródło: IMG_20220925_171335

Pobierz
  • 18
@PiotrFr: stare francuzy to jeszcze w miarę solidne auta (jeśli nie są doszczętnie zgnojone), znajomy ojca miał lagunę co ją kupił na dobicie żeby sobie po części jeździć (wtedy zaczynał przygodę z mechanikowaniem, teraz to już chłop ma #!$%@? warsztat na 2 albo 3 podnośniki i parking dwa razy większy jak działka z chałupą), 2 lata nie włożył w nią ani grosza aż stwierdził że skoro nie chce zdechnąć to ją
@PiotrFr: no ona ma nieco ponad 20 km do roboty a mi takie spalanie wyszło jak starych na wesele wiozłem w sierpniu, to w weekend zrobiłem nim coś ze 250 km wtedy bo jeszcze gdzieś nim swoje sprawy załatwiałem
@Pangia: jak go kupiłem, jeszcze nie jeździłem , bo wiadomo, upg. W Alfie rozsypało mi się łożysko i przysłali mi uszkodzone. A na drugi dzień musiałem zawieźć żonę i dzieciaki do Paryża (500km). Akurat odebrałem głowice z planowania, złożyłem na szybko i zrobił ten 1000 km xD
@Cyslav: akurat te silniki (tu3jp) to upg mają jako element eksploatacyjny niemalże, mechanik mi nawet wspomniał że to minimum trzecia bo ta co teraz padła nie była oryginalna – fatalnie tam jest zaprojektowane chłodzenie w tym silniku, kanały wodne są wąskie (na domiar złego to zamienniki uszczelek z jakiegoś powodu jeszcze zwężają ich światło), termostat otwiera się późno, chłodnica jest śmiesznie mała, a wentylator w ogóle się włącza dopiero jak wskazówka
@Pangia: No fakt, mają słabe UPG i dziwnie wentylator pracuje. Miałem 106 1.1, Jak się załączał wentylator to aż obroty opadały, a jakby ponieść mu jeszcze trochę napięcie, to zamym chyba ciągiem mógłby ruszyć auto xD. Ale upg nie padła, auto bez gazu.
@Cyslav: 1.4 tylko ma taki feler, 1.1 jest OK jak jest zadbany bo bywały tam przypadki że tłoki się wyklepywały (piston slap znany m.in. z vagowskiego 1.4 16v) choć nie tak często jak w mało popularnym 1.0