Wpis z mikrobloga

Panowie konstruktorzy #elektronikadiy #elektronika poszukiwany jest wyłącznik, najchętniej dźwigniowy, ale może być też przycisk ON/OFF. Ma to być rozwiązanie tablicowe i niezbyt duże. Parametry prądowe: 230V AC i do 10A, ale nawet jeśli to będzie coś niskonapięciowego, to dam se radę, więc powiedzmy, że to jest mało istotne ograniczenie. Co jest ważne natomiast i co czyni to zadanie ociupinkę trudnym w realizacji, to możliwość zwalniania tego przycisku zdalnie poprzez podanie napięcia.
Czyli coś, najchętniej dźwigniowego, co można przełączać do pozycji ON albo OFF ręcznie, a dodatkowo można to wyłączyć zdalnie. Ważne jest dla mnie, by to był jeden aparat z wyraźnie widocznym położeniem dźwigni, dlatego odpadają wszelkie rozwiązania z przekaźnikiem i przyciskami ON i OFF. Zdjęcie dodałem dla przykucia uwagi, szukam raczej czegoś dużo mniejszego, ale nawet takie coś, gdyby się znalazło z dodanym napędem (szybkim), tez od biedy by mogło być.
Jarek_P - Panowie konstruktorzy #elektronikadiy #elektronika poszukiwany jest wyłączn...

źródło: LACZNIK-KRZYWKOWY-160A-0-1-3F-TABLICOWY-IP65-Marka-Adelid

Pobierz
  • 12
  • 0
@lewkanapowy: @MickM napęd do typowego "esa" byłby idealny, niestety nie zmieści mi się na wysokość.

Aktualnie myślę nad tym, by na aliexpress kupić wyłącznik "marine switch", o taki, jak na obrazku (tylko dobrałbym sensowną dla siebie grafikę, tu randomowa), przewiercić go przy jednej krawędzi i dodać tam napędzany elektromagnesem popychacz, który będzie ten przełącznik wybijał.
Jarek_P - @lewkanapowy: @MickM napęd do typowego "esa" byłby idealny, niestety nie zm...

źródło: 87a45d27-3acc-4722-afe8-582dd9ac5e0c.__CR0,0,300,300_PT0_SX300_V1___

Pobierz
to możliwość zwalniania tego przycisku zdalnie poprzez podanie napięcia.


@Jarek_P: każdą eskę można bez problemu zwolnić zdalnie, wystarczy widelec wsadzić w gniazdko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@olelek: eska (którą można by było zwalniać również i na inne sposoby) mi nie wejdzie w planowane miejsce, już wyżej pisałem.
Generalnie temat zarzuciłem, bo eleganckie rozwiązanie okazało się nie istnieć (a przynajmniej ja nie znalazłem), zamiast przycisku z elektromagnetycznym zwalnianiem, będzie przekaźnik i sterowanie przyciskami ON/OFF, a aktualny stan będzie pokazywała lampka. Trudno.
@Jarek_P: można by krańcówkę za solenoidem wstawić. Pacjent wciska trzpień solenoidu, ten dociska krańcówkę, a ta załącza elektromagnes i następuje samopodtrzymanie.