Wpis z mikrobloga

Jajka w sosie chrzanowym, ziemniaki, duszona na maśle marchewka (ʘ-ʘ)
Bardzo pospolicie, ale przyznać się kiedy ostatnio jedliście jajka z sosem chrzanowym? Ja chyba kilkanaście lat temu na stołówce u mamy w pracy.
Zapomniałam że istnieje takie combo, było pyszne, będę robić częściej ale z rzadszym sosem i z koperkiem który tu bardziej pasuje.
#arinkaofood

#gotujzwykopem #jedzzwykopem
arinkao - Jajka w sosie chrzanowym, ziemniaki, duszona na maśle marchewka (ʘ-ʘ)
Bardz...

źródło: 20230802_165814

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
@arinkao a ja nie góruje jajek odzielnie tylko wbijam je do sosu. sos robię na patelni i do niego wbijam jajka. Polecam spróbować w ten sposób zrobić
  • Odpowiedz
  • 0
fajny byłby kontent, zrobić znalezisko z punktu widzenia profesjonalnego kucharza i jednoznacznie wydać wyrok na temat robaków.


@rzygaj: Nie licz na mnie, wątpię że chce to jeść.

Chyba nigdy. Może w przedszkolu.


@ptt_: Zrób sobie, dobre to jest bardzo.

aż mi przypomniałaś wujka co robił pyszny schab w sosie chrzanowym...


@huudyy: Faktycznie! Schab też był taki.

a ja nie góruje jajek odzielnie tylko wbijam je do sosu. sos robię
  • Odpowiedz
@arinkao: psu dasz do spróbowania najwyżej, zobaczysz jak zareaguje. Chodzi o to, żeby zobaczyć czy wypieki ładnie będą rosnąć. Sam bym sprawdził ale u mnie pod spacją tylko tłuste z orzechami, i z gotowaniem słabo, najlepiej wychodzą mi parówki. Kiedyś robiłem kurczaka, niby mięso a jednak bez smaku i dlatego osiadłem na parówkowych laurach. A właściwie to jest plan, nie wiem czy zdradzić, bo jakby tak wypuścić pierwsze na świecie parówki
  • Odpowiedz
  • 1
@GhostTrick: @Wykopaliskasz To mój własny szybki pomysł na sos. Zrobiłam a'la beszamel z mlekiem i na koniec dodałam sól, pieprz oraz pół słoiczka chrzanu. Widziałam też że ludzie robią ze śmietany, z majonezem, octem.
  • Odpowiedz