Wpis z mikrobloga

https://www.otomoto.pl/oferta/volvo-v60-kamera-blis-el-klapa-pilot-assist-hak-piekne-jasne-wnetrze-ID6FbSiO.html#gallery-open

Co sądzicie o takim volvo v60? Nie chodzi mi konkretnie o ten egzemplarz, a ogólnie o tej marce. Kiedyś słyszałem, że volvo słynęło ze świetnej jakości aut i bezpieczeństwie. Jak jest teraz?

2019r za około 100tys to na dzisiejsze czasy dobra cena.

Cale życie jeździłem audi, byłem zadowolony, jednak kupując audi a6 w tym roczniku trzeba dać z 70 tysięcy więcej. Do a4 nie będę porównywał bo dla mnie a4 to zabaweczka.

#samochody #auta #volvo #zakupsamochodu #motodoradca #kiciochpyta
  • 18
@madap24488: najładniejsze kombi na rynku. Jakichś wielkich problemach jakościowych nie słyszałem. Tylko jak się przesiądziesz z A6 które jest dużo większe w środku to może być Ci ciasno. Jak już to V90 jest porównywalne.
@madap24488: przeciez to klasa D. Klasa D to ciasne auta. Jedynym znanym mi wyjątkiem jest tutaj Octavia która de fakto jest w klasie c a miejsca w środku miała więcej niż mój stary Lexus gs300 (klasa e).

V60 jest ciasne. Np do poprzedniej generacji wsiadałem w salonie to samemu zasobą nie mogłem się zmieścić. Ten nowy pewnie jest trochę większy ale cudów bym się nie spodziewał. Idz do salonu i sprawdź
@Kubilaj_Chan dobra czyli już wiem że to auto nie dla mnie. Mimo, że jestem normalncych rozmiarów to jednak lepiej się czuje w dużych autach jak np a6.

W v90 nie będę celował bo jest sporo droższe od v60, więc jednak pozostaje szukac czegoś innego ;)
@Kubilaj_Chan: no zgadza sie. Ale po co mi to piszesz? Ani autor tematu nie podał, ze zależy mu dużym bagażniku, ani ja nie twierdzę, że bagażnik w mondeo jest duży.
Ja poleciłem superba, bo zarowno bagaznik jest duży, jak i miejsca dla pasażerów z tylu dużo. Auto dość tanie, tanie w eksploatacji. Można miec diesla, benzyniaka (nawet 280KM), automat, manual, napęd na 4 koła.
A czy dla autora ma znaczenie bagażnika,
@noobarian: obecnie mam Hondę crv (jak rozbiłem Octavię). Jest spoko bo mam full wersję z szyberdachem, grzanr dupy, skory itp. Ale duzo pali bo jest ciezka, slabonskreca bo to suv i nie jest tak komfortowa jak octavia.

Dlatego chce pozostać przy vagu. Lubie ich produkty i to, że nie ma problemu z serwisowaniem tego u mojego mechanika a części są tanie i jest dużo zamienników. No i VCDSem można samemu dużo
@Kubilaj_Chan: cóż. Mi sie podoba superb 4x4, z dsg, 2.0 280 KM. Koszty eksploatacji niższe najniższe spośród vagow. Wyposażenie w laurin klement dla mnie jest dla mnie wystarczające, aż nadto. W audi bałbym sie tego stronic i tiptronic. Ogólnie, z aut, ktore maja te ponad 250KM+, 4x4 to skoda wydaje sie być najtańsza w eksploatacji. Szkoda, ze superb nie ma podwyższonej wersji, jak choćby octavia scout. Ale e sumie to nie
@noobarian: a dsg to nie jest to samo? Tiptonic ma chyba najlepszą opinię wsrod automatów w audi ale występuje tylko z 3 litrowym silnikiem. Mi 2 litry w zupełności wystarcza. Będę musiał się przejechać każdym z tych aut. Nowy super ma bardzo fajną stylistykę i srodek (w porównaniu do poprzednika).
@Kubilaj_Chan: dsg to "zautomatyzowana skrzynia manualna, dwusprzeglowa". Czyli skrzynia ma zapiete dwa biegi na raz, i tylko sprzęgła sie przełączają miedzy jednym i drugim. Tiptronic to zwykły automat z możliwością ręcznej zmiany biegów jak w skrzyni sekwencyjnej. Zdaje sie, ze stronic i dsg to podobne konstrukcje.

W każdym razie, specem od skrzyń nie jestem. Po prostu bardziej skłaniam się do superba 280 KM 4x4, bo niższe koszty eksploatacji. A4 allroad kusi
@madap24488: ten w dobrej cenie bo ma już ponad 100k nalotu. Wydaje mi się, że V90 są tańsze, bo wychodziły już od 2017 bodajże więc można starszą sztukę znaleźć, a dobrych V60-tek jest mniej na rynku. Wg mnie bardzo fajne auto i nie tak pospolite jak Audi czy Skoda, cieszy oko.