Wpis z mikrobloga

#podroze #podrozujzwykopem #portugalia #madera

Cześć Wam,
Którą część wyspy polecacie do noclegu? Lecę z różowym w kwietniu i mniej więcej atrakcje mamy podzielone po równo jeśli chodzi o części wyspy. Widziałem komentarze, że przepychanie się w Funchal jest średnio przyjemne i ciężko zaparkować, więc chyba unikałbym centrum tej mieściny.
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RoundStic: w Madpoint, ale widziałem, że na lipiec już nie mają. W innych wypożyczalniach już co najmniej 450€ na tydzień w lipcu chcą. Ja rezerwowałem w lutym.

Niestety w tym roku jest jakiś boom na Maderę i wszystko nie dość, że się szybko wyprzedaje to równie szybko drożeje.
  • Odpowiedz
  • 1
@Krupier: no dobra, to lecimy z tematem:
1)zakupy (spożywka, alkohol, reszta) w Pingo Doce - rozsiane są po całej wyspie. Sieć marketów z przystępnymi cenami
2) samochód wypożyczałem przez wyspamadera.pl, ale tak naprawdę na miejscu okazało się, że oni są tylko pośrednikiem dla wypożyczalni Auto Canhas - nie wiem czy bezpośrednio u tej firmy jest taniej czy przez pośrednika - polecam zweryfikować. Na miejscu niestety trzeba było trochę czekać ze względu na kolejkę
3) restauracje - na 6 czy 7 dni jedliśmy około 4 razy na mieście, dwa razy robiliśmy obiad/obiadokolację u siebie w noclegu - krewetki i małże (kupione w pingo właśnie).
O ideal Paul Da Mar, Santa Catarina - Snack Bar e Restaurante, A Pipa restaurant & bar, knajpa w drodze do Balcoes - resutaracje z lokalnym jedzeniem - polecamy
Cantinho dos Petiscos - restauracja z lokalnym jedzeniem - bardzo polecamy. Typowa portugalska knajpka z lokalesami
  • Odpowiedz
@w00nski: dzięki! Nocleg i auto już mam od lutego zarezerwowane. xD Nie brałem właśnie z tych grupek fejsbukowych gdzie każdy ich poleca bo zaśpiewali cenę dużo wyższą niż w lokalnej wypożyczalni (mam za 300€ na 7 dni).

Knajpki widzę, że niektóre się pokrywają z tymi, które już wyszukałem, resztę sobie dopiszę.

Lądowania samego się nie boję, wyczekuję je jak głupi. Bardziej obawiam się całkowitego przekierowania, ale z tego co patrzę na prognozę to wiatr ma być tego dnia
  • Odpowiedz
  • 1
@Krupier: nie byłem, bo tydzień wcześniej kawałek obok było urwisko i zginął jakiś turysta, przez co droga była zamknięta kilka następnych dni :P co prawda ludzie kombinowali i jakoś to obchodzili, ale mi wystarczyło być na plaży obok i pochillować chwilę.
  • Odpowiedz