Wpis z mikrobloga

Kupiłem mieszkanie i jestem na pierwszym spotkaniu wspólnoty. Okazało się ze po wzroście miniratki 30% mieszkańców nie płaci czynszu xD i nie ma płynności xd #nieruchomosci
  • 30
  • Odpowiedz
@massh: jeszcze dodam, ze polecam skrzyknąc się i spróbować załatwić sprawę ASAP, aby nie narosły wam zbyt duże zobowiązania. Jesli macie zarządcę i administratora w jednej firmie od dewelopera to zmieńcie zarząd na lokatorski plus administratora jeśli będzie trzeba. Niestety, ale to co się odwala obecnie z tymi firmami administracyjnymi to koszmar. A deweloper oczywiście ma #!$%@?.
  • Odpowiedz
@massh: u mnie na spotkaniu spółdzielni z lokatorami oznajmili że zaległości w opłatach czynszowych od początku pandemii ciągle się powiększają i doszły właśnie do pół miliona złotych. A ta cała spółdzielnia to dwa niewielkie bloki. Człowiek się zastanawia w takich chwilach po co to płaci, skoro połowa sąsiadów nie płaci i mieszka tak samo jak ja.
  • Odpowiedz
@Dzieciok: nie jestem ekspertem i nie brałem aktywnego udziału w zmianie zarządu, ale wyglada to mniej więcej tak: co roku robione jest zebranie wspólnoty mieszkaniowej, zwykle na wiosnę. Takie zebranie organizuje administrator lub zarząd. Spotkanie ma plan głosowań nas konkretnymi uchwałami. Jedna z nich powinna być zmiana na zarząd właścicielski, a drugim wybór zarządu. Trzeba to odpowiednio wcześniej zgłosić. Problemem może być obecny zarząd, który może nie chcieć uwzględnić waszych punktów.
  • Odpowiedz
@massh: haha xD ludzie po latach wreszcie do czegoś w trudach dochodzi potem przez debilną politykę naszego rządu tracą grunt pod nogami i jakiś wykopek napisze baita 0/10 w którym mam się śmiać z ludzkich tragedii.
  • Odpowiedz
  • 0
@Uuroboros: to nie jest bait xD Nie wiem moge nagrac nastepne zebranie ew powiedz jak to udowodnic to sprobuje xD Zresztaw widzisz, ze ludzie pisza ze nieplacenie czynszu to dosyc powszechny problem xD I wychodzi na to ze nie jest to problem rat a tego ze nic im nie mozna zrobic xD aczkolwiek gadalem z rodzicami i u nich w bloku w regulaminie jest ze moga Cie eksmitowac jesli dlug przekroczy
  • Odpowiedz