Wpis z mikrobloga

Jak wygląda kwestia brania kredytu hipotecznego na budowę domu w Polsce w przypadku #b2b i wystawiania faktur zagranicznej firmie co miesiąc? Faktury stabilnie na około 12-13 000 euro. Pytam bo możliwe, że mam szansę na takie zlecenie, ale w planach na ten lub przyszły rok jest ruszanie z budową i to jest mój główny priorytet (teraz pracuję na UoP w PLN i mam niecałą połowę wyżej wspomnianej kwoty miesięcznie).

#pracbaza #pytanie #programista15k #ksiegowosc #kredytyhipoteczne
  • 22
Jak wygląda kwestia brania kredytu hipotecznego na budowę domu w Polsce w przypadku #b2b i wystawiania faktur zagranicznej firmie co miesiąc? Faktury stabilnie na około 12-13 000 euro. Pytam bo możliwe, że mam szansę na takie zlecenie, ale w planach na ten lub przyszły rok jest ruszanie z budową i to jest mój główny priorytet (teraz pracuję na UoP w PLN i mam niecałą połowę wyżej wspomnianej kwoty miesięcznie)


@lab_rat: euro
@Anakee: a nie jest tak, że bank inaczej patrzy jak B2B jest „kontynuacją” tego co robiło się na UoP? Wydaje mi się, że wtedy nie trzeba czekać, a na pewno nie rok. Najlepiej żeby OP poszedł do jakiegoś doradcy kredytowego.
@Sir_Lucifer: Trzeba czekać. Takie absolutne minimum to podobno 3 miesiące. Ja teraz biorę, mam działalność będącą kontynuacją zlecenia od nieco ponad roku i banki chcące 2 lat działalności ze mną nie gadają. W każdym razie nie polegałbym na tej opcji warunkowego skrócenia wymogu, bo może się okazać, że nie pozwolą na to.
@lab_rat: Jak ja brałem leasing w 2019 roku to musiałem mieć działalność 6 miesięcy, a były to złote czasy, kredyt dla każdego, oprocentowanie mega niskie. Teraz znajomy o podobnych zarobkach brał i miał zdolność w dwóch bankach tylko, działalność ma z 7 lat.
a nie jest tak, że bank inaczej patrzy jak B2B jest „kontynuacją” tego co robiło się na UoP? Wydaje mi się, że wtedy nie trzeba czekać, a na pewno nie rok. Najlepiej żeby OP poszedł do jakiegoś doradcy kredytowego.


@Sir_Lucifer: też tak myślałem, wysłałem wniosek i analitycy kazali #!$%@?ć :) ostatecznie kupiliśmy mieszkanie tylko na zdolności żony.
po pół roku jest z 300k i od tego momentu +50k co miesiąc vs kredyt i jego koszt.


@NoName4891: wiesz, że jak ktoś zarabia 50k na miesiąc to nie ma 300k po pół roku? :) bo trzeba zapłacić podatki, ZUS, składkę zdrowotną, koszta działalności oraz bieżące zobowiązania?
@lab_rat: Brałem kredyt hipoteczny jak zarabiałem w euro. Przewalutowanie robiłem na Revolut, potem przelewałem na konto formowe w PLN. We wniosku nawet nie wspomniałem, że zarabiam w euro i przeszło bez problemu. Znajdź dobrego doradcę kredytowego.