Wpis z mikrobloga

Cześć może wy jakoś podpowiecie. Czy kupując mieszkanie z osobnym WC da się przerobić to tak żeby toaleta była w łazience? Z osobnego WC nie jestem w stanie skorzystać więc w grę wchodzi tylko przerobienie czy jest możliwe? Kompletnie się na tym nie znam. Czy może w każdym WC będzie inaczej bo to zależy gdzie jest pion ? #remontujzwykopem
  • 11
@inga: osobne wc sobie zostaw a wstaw dodatkowe wc w łazience. Dwie toalety w mieszkaniu bardzo sa pomocne np gdy ktos zachoruje. Co do zainstalowania wc w łazience kluczowa jest lokalizacja pionu. Najlepiej byloby pojsc pietro wyzej albo nizej i spytac czy sasiad ma wc w lazience i czy ta lazienka jest nad Twoa lazienka. Jesli ma wc i lazienka nad Twoja lazienka to nie powinno byc problemu choc remont bedzie
@inga: można tak zrobić, pod warunkiem, że masz odpowiedni odpływ w "części kąpielowej", do którego będziesz w stanie podpiąć grubą rurę kiblową.
jak to jest mieszkanie od dewelopera to najlepiej poprosić ich o dokumentację instalacji wodkan i wtedy będzie wszystko wiadomo. bardzo możliwe, że łazienka ma "gruby pion kanalizacyjny, bo na wyższym piętrze ktoś ma inny układ mieszkania i w tym miejscu ma toaletę.
jak rynek wtórny, to niech sprzedający wygrzebie
@inga: Zależy gdzie jest pion, i czy jest odpowiednio gruby. Od biedy można WC podpiąć przez coś w stylu połączonej pompy z rozdrabniaczem, wtedy da się zrobić WC (i łazienkę) nawet w piwnicy poniżej poziomu kanalizacji albo daleko od pionu.
Takie cuda widziałem w starej kamienicy, gdzie były wspólne WC na klatce schodowej, a ludzie robili sobie łazienki wydzielając część kuchni.
@strikingsurface:

trzeba by było pion przerabiać i obrócić grube ujście w drugą stronę - w bloku 9 pięter to ryzykowna operacja

Spokojnie do ogarnięcia. Jak nie da się przekręcić to wycina się kawałek pionu i sztukuje mufą. Kwestia ugadania z tymi z góry, żeby ci w czasie przeróbki niespodzianki nie zrobili
( ͡° ͜ʖ ͡°)
to wielka płyta? Będzie pomiędzy ściana nośna, więc wycięcie otworu bo całej bym nie ryzykował raczej


@Smarek37: nie ma reguły. Czasami trafia się cegła zwykła. Trzeba za każdym razem weryfikować.
@inga: wszystko się da najwyżej z pompą i mielarką ;) A poważnie to dlaczego osobne wc wadzi? przecież spokojnie można tam ciut podkuć zmienić sciankę dorobić umywalkę zwiększyć szerokość aby wózkiem wjechac?
@inga: Tak, w każdym przypadku jest inaczej, zależy od rur. Ale się da. Ja przeniosłam WC z łazienki do komórki, rury idą pod podłogą pod niezbędnym kątem, ze 3 metry od pionu, więc wszystko jest możliwe. Najlepiej konkretny przypadek konsultować ze specjalistą.
Jeśli chodzi o kwestie zabudowania rur, to w sytuacji w której tych rur nie da się za bardzo wkuć w ścianę, polecam zastanowić się nad obudową z karton gipsu: