Wpis z mikrobloga

Hej, kończy mi się leasing, pomóżcie coś wybrać. do 160k (max 180k), crossover mały, automat , chciałbym awd, ale to nie mus. Ewentualnie podniesione kombii w stylu cross country.
Teraz mam Seata Arone i chce coś podobnego, może jedynie bardziej dopasionego i mocniejszego.
Killer feature: chce mieć bagażnik z pilota. To MUSI być, teraz mi tego mega brakuje.

#samochody #motoryzacja
  • 13
@niegwynebleid: w sumie nie pomyślałem o alfie, ale kapkę droga jak na brak awd. No i ten przód nie wiem czy mi się podoba xD
@makerpaker22 vw bank i mam 1,6k/msc w standardowym leasingu, ale to nie ma znaczenia bo Arona kosztowała mnie niecałe 100k brutto, więc kompletnie inny przelicznik
@niegwynebleid: no nie ma, a stelvio to już nie moje progi, ale nie chce też pełnoprawnego suv'a, lubię małe autka. Ewentualnie rozważam wersję "rozsądną" z kurą na masce: octavię kombii, ale liczę, że uchronię się od tego pomysłu xD Ewentualnie corolla kombi, ale nie wiem czy chce cvt.
Fajna jest kona N, ale tam też jest tylko 2wd lol. W słabszej wersji ma awd, ale jechałem starą generacją i mnie ten
@slusar_o2
to zależy ci na odczuciach czy na osiągach? bo w S klasie też nie będziesz czuł prędkości i przyspieszenia, a jednak będzie szybsze od arony:)

jak chcesz odczucia, to weź najmniejszy, najgorzej wyciszony to będziesz jadąc 100 myślał że jest 150 :)
@Mac02: w sumie to słuszna uwaga :D Niemniej spodziewałem się efektu wow, bo kona była sporo mocniejsza od seata, a tego nie było i sumarycznie odpuściłem, bo mi się mniej podobała. Ale ta nowa generacja jest śliczna.
@tazoo8 kaszkaj wydaje się wręcz zbyt idealny jak dla mnie, dzięki :)
@slusar_o2
no ale sprawdź na papierze osiągi jeżeli na każdych światłach kręcisz do czerwonego pola.
patrząc jak ludzie jeżdżą po mieście to 99 procentom osób wystarczyły Maluch z 30 końmi.
@Mac02 W konie była słabsza skrzynia biegów, która miała opory przy redukcji i efektem tego było zamulanie na małych obrotach. Z tego co pamiętam trzeba mocno deptać po gazie, żeby się ocknęła, a w mieście nie o to chodzi. DSG jest w tym aspekcie dużo lepsze i chętniej zrzuca biegi przy przyspieszaniu. Podejrzewam, że to kwestia oprogramowania producenta, ale odczucie jest takie, że kona nie idzie jak na 177km (sprawdziłem ile miała