Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki mam pytanie, może ktoś będzie w stanie mi pomóc.
Kupiłem dziewczynie na urodziny voucher do spa na rytuał, w którym ma miedzy innymi seans w saunie infrared. Czy są jakieś przeciwwskazania do korzystania z tej sauny dla osób z implantem ślimakowym? Nigdzie w przeciwwskazaniach nie widzę takiej adnotacji, jedynie zalecenia kontaktu z lekarzem. W tamtym roku podczas wizyty lekarz powiedział jej, że może wchodzić do saun, gdzie temperatura nie przekracza 80 stopni ( w infrared jest max 60), ale nie wiem czy dotyczyło to też tego typu saun.

#sauna #fizyka #medycyna #gluchota
  • 5
@Talim: sauna infrared to pokoik z prominnikami infrared, czyli takimo lampami grzewczymi jak są np w niektórych starych kościołach.
IR to takie grzanie, które nie grzeje powietrza tylko tkanki. Nie powinno mieć wpływu na aparat słuchowy, bo w sumie słońce w lecie wali w nas jeszcze większą ilością IR, jednak zgadzam się z przedmówcą.
@JoeGlodomor
Myślę, że lekarz by jej wyszczególnił gdyby do tej konkretnej nie mogła, ale poproszę żeby dopytala.
@pankrosnizm w promiennikach grzewczych spektrum IR-A występuje w śladowych ilościach, a tu niecałe 15%. Niemniej temperatura implantu jest dodatkowo regulowana od ciała więc z przegrzaniem nie powinno być problemu. Ale jak wyżej - poproszę żeby dopytala.