Wpis z mikrobloga

@Patryk4 jak były pożary 2 lata temu z którymi nie mogli sobie poradzić to chyba sami o nią poprosili.

A co do tych dwóch typów nad tobą to jedyne jak mogę to skomentować to zryta bania, nie będę ich oznaczać bo dyskusja z nimi z góry widzę, że sensu nie ma, brak empatii, #!$%@? kataklizm do celów politycznych wykorzystywać, zwykły człowiek powinien mieć raczej bardziej ludzkie myślenie niż strategiczne traktujące życie ludzi
  • Odpowiedz
@Patryk4: podobno ogłosili tam jakiś 4 stopień zagrożenia który jest właśnie wezwaniem do pomocy międzynarodowej

@Merdarion_PL: a ja właśnie sam nie wiem, z jednej strony to racja że przy takim kataklizmie należy pomagać, ale gdzie ta empatia u Turków jak wysyłają sprzęt do Rosji, no chociaż na Ukrainę też dostarczali...
  • Odpowiedz
@matixrr wysyłają sprzęt do Rosji ale nadal są w NATO, może warto im przypomnieć kto tu jest sojusznikiem. Poza tym wysyła i czerpie korzyści raczej jakiś kumpel Erdogana na zachodnim wybrzeżu, a nie Amhed co teraz siedzi pod gruzem.
  • Odpowiedz
@Merdarion_PL: no ale co to za sojusznik co wysyła sprzęt do wroga. Prawdę mówiąc to wysłałbym strażaków głównie ze względu na to że taka akcja to bezcenna wiedza i doświadczenie no i po prostu jako ludzka pomoc, ale nie dziwię się też że niektórzy nieprzychylnie patrzą obecnie na pomoc Turcji.
  • Odpowiedz
@matixrr jak my będziemy zwlekać i rzucać żądaniami to równie dobrze Rosja może zwęszyć okazję i wysłać sama swoją pomoc co byłoby o wiele tragiczniejsze w skutkach od braku zmiany kursu Ankary.
  • Odpowiedz
@matixrr i o co mi właściwie chodzi. Jakby dyplomaci krajów NATO wysunęli by takie żądania to bym to zaakceptował. Bo bycie politykiem mimo wszystko wymaga bycia trochę #!$%@? i szukania szans tam gdzie dla zwykłego człowieka byłoby to obrzydliwe - dla dobra kraju. Problem jak postulaty tego typu pojawiają się od zwykłych ludzi, którzy powinni reprezentować trochę bardziej ludzkie odruchy.
  • Odpowiedz