Wpis z mikrobloga

Jakby ktoś jeszcze potrzebował dowodów, że PiS #!$%@?ł kraj, to przypominam, że za Tuska było Tesco a teraz już nie ma Tesco.
Ta historyjka, z pewnością wydarzyła się naprawdę a nie jest to kolejną opowiastką wymyślona, pod żebroplusy.
Na dowód tego, @antywojo przecież napisał, że Tesco zwinęło się, z powodu niedzielnego zakazu handlu, bo jak wiadomo, zakaz dotyczył tylko Tesco a reszta, supermarketów, w tym czasie cały czas miała rekordowe zyski. Z pewnością, zamknięcie nie wynika z powodu, niewłaściwego zarządzania (mieli dwa razy większą powierzchnie od Lidla, przy takim samym zysku).
A w komentarzach przykład typowego wykopowego betonu @dr3vil . Odklejanie od rzeczywistości i gadanie bzdur o ZAPAŚCI GOSPODARCZEJ i ucieczce firm mimo, że sytuacja jest zupełnie odwrotna. Od takiego wykopowego sekciarza (jakich tu wielu) można dostać, co najwyżej odpowiedź „to już się dzieje ale ty tego nie widzisz” xd
#bekazpisu #gospodarka #4konserwy #ekonomia #biznes #4konserwy
Pobierz
źródło: image 9
  • 7
@huncwot_: Co prawda ilość zamkniętych firm nie jest ściśle powiazana z rządem, tak samo jak ilość tworzonych czy sytuacja związana z covidem etc. ale akurat ilość zamkniętych firm mozna se łątwo sprawdzić:
https://www.money.pl/gospodarka/firmy-zwijaja-zagiel-dramatyczne-dane-6835208485485248a.html
Podsumowując przez 6 miesięcy 2022r. w polsce zawieszono 161 tys. firm, natomiast zamknęli 104,3 tyś. dodatkowo jest to o 29% więcej niż w roku poprzednim, więc można wyyliczyć, że w poprzednim roku, w 6 miesięcy zamknięto około 70tyś,
@voldi: ta ilość otwartych firm to po części jest efekt polskiego ładu. Ja np że wspólnikiem pracowaliśmy na 2 x jdg. Żona u mnie na jdg ogarniała swoje fuchy jako osoba współpracująca. Finalnie polski ład sprawił że ze wspólnikiem mamy jeszcze sp zoo (czyli we 2 mamy łącznie 3 firmy) a żona fuchy ogarnia na swoim jdg bo taniej jej mieć swoją i dodatkowo płacić księgowemu niż dalej być osoba współpracująca
@Jad-Kielbasiany: Wiem, ale nie zwalałbym w 100% an polski ład, bo bajzel jest od dawna a większość zmian polskiego ładu np w moim przypadku została cofnięta xd taki mały bubelek.
Spółkę macie, bo tam nie płacicie dodatkowych % do zdrowotnego prawda?
Sam myślałem co robić na ten rok ale zostałem na liniowce, zresztą liniówkę oszczędzili, tzn. wycofali wszystkie niekorzystne zmiany...

Ale pragnę zauważyć, że jazdy z liniówkami, spółkami zoo i komandytowymi