Wpis z mikrobloga

@dean_corso: skoro tak na to patrzysz to każdego dnia korzystając z komputera umawiasz sie z koleżanką bo jedynym prawilnym sposobem programowania jest assembler, a reszta to chłam i złudzenie dla prostych ludzi

Nie bądź starym zgryźliwym tetrykiem, bo najinteligentniejsi ludzie potrafią tłumaczyć najbardziej skomplikowane rzeczy w sposób prosty i zrozumiały nawet dla prostego człowieka. Są też tacy prawie inteligentni którzy posiedli podstawową wiedzę w jakimś temacie i obnoszą się z tym
@dean_corso: nawet jakby LN był w 100% zgodny z jednostkami miar to i tak to jest zupełnie inny projekt, to tylko nakładka która z BTC korzysta, ale nim nie jest i tyle w temacie. Jak ktoś ma "BTC" w LN to tak naprawdę nic nie ma
ale nim nie jest i tyle w temacie. Jak ktoś ma "BTC" w LN to tak naprawdę nic nie ma


@YoureGoingDown: nieprawda. Jak najbardziej masz tx wypłaty onchain podpisaną przez drugą stronę kanału. Wystarczy że rozglosisz ja w sieci i tyle. Jak można #!$%@?ć że nic nie ma? Ma jak najbardziej, może nimi w pełni dysponować tylko on i nikt nie może mu ich zabrać.

dlatego LN która wprowadziła inną jednostkę
@timechain: masz powiedzmy portfel LN na którym ktoś ci wysłał 1BTC. Umierasz. Za 5 lat twoje dzieci odkrywają że na starym telefonie na portfelu LN masz 1BTC. Ile masz BTC w rzeczywistości? Wtedy już bardzo możliwe, że chyba 0 BTC ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@timechain: a np. tak, że w LN mamy 3 strony (w czym jedna "zaufana" czyli watchtower), my oraz druga strona transakcji. Do dokonania transakcji potrzeba 2z3 podpisów hash, czyli np. mój i druga strona lub mój i watchtower. To też niby zabezpieczenie, gdyby ktoś kombinował z historią transakcji LN i wtedy watchtower może ukarać kogoś za oszukańcze transakcje.

Gdyby minęło sporo czasu, a druga strona transakcji dogadałaby się w watchtower lub
@YoureGoingDown: watchtower nie jest trzecią stroną. To tylko node któremu przekazujemy nasz tx wypłaty CAŁOŚCI funduszy (więc z karą) z adresu oszusta. Kiedy zauważy w sieci rozgłoszoną tx z próbą oszustwa to rozgłasza naszą i tyle. Jedyne co robi to nadzoruje sieć. Do tej pory nie ma znanego oszustwa LN a takie udane można udowodnić.

Do wykonania tx z LN potrzeba 2z2 podpisów