Wpis z mikrobloga

@atteint: jak się nazywa ten styl? To jest "szrap" jako styl cieniowania kreskowego/kropkowego? Na miedziorytach jest robione taką metodą, banknotach, reliefach. Mam kolekcję różnych grafik w tym stylu. Jest jakiś filtr w tym stylu?
źródło: 34535
jak się nazywa ten styl? To jest "szrap" jako styl cieniowania kreskowego/kropkowego?


@Trewor: zdaje się masz na myśli szraf. szrafowanie to wymyślne -czy jak kto woli- profesjonalne określenie na kreskowanie.
zbiorcza nazwa na grafiki tego typu, to po prostu rycina.

Jest jakiś filtr w tym stylu?


czy znajdziesz taki filtr - nie wiem. wiem natomiast, że na YouTube wiszą tutoriale jak osiągnąć zbliżony efekt w Photoshopie, choćby ten.
Dzięki za link. Tak, szraf. Kojarzyło mi się jakoś z angielskim słowem shrapnel. Kiedyś sprawdzałem, ale nie było typowo jak w stylu z banknotami i już dalej nie szukałem. Mam książki o podstawach rysunku itp. ale wszędzie nie zwą tego szraf, a po prostu podają jako przykład opcji ćwiczenie cieniowania kreskami.
Spróbuje to odtworzyć w Kricie, jest tam sporo trybów mieszania, ponad 50, to jaśniejsze elementy będzie można odjąć w trybie mieszania.
@Trewor: myślę, że uzyskanie na komputerze naprawdę przyzwoitego efektu będzie dość pracochłonne, aczkolwiek na pewno wykonalne.

swoją drogą jakbyś szukał więcej grafik tego typu, to polecam WikiArt, zwłaszcza te kategorie:
rytownictwo
kwasoryt
drzeworyt
linoryt

a ze współczesnych twórców, to Dan Hillier jest absolutnym przekozakiem, chyba nie widziałem bardziej starannych i równie ogromnych prac, jak właśnie jego.