Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie dzisiaj #samsung #s23 wcześniej posiadałem #s10.
Może komuś kto też zastanawia się nad zmianą przyda się kilka moich spostrzeżeń...

S10
- zaokrąglony ekran sprawia wrażenie, jakby było go więcej i miał mniejsze ramki
- bryła telefonu lepiej leży w ręce i jest poręczniejsza

S23
- 120 hz (miły bajer ale mógłbym bez tego żyć)
- ekran można bardziej ściemnić, w dzień rozjaśnić
- głośniki o wiele lepsze
- znacznie bardziej szczegółowe zdjęcia w dzień
- lepsze fotki w nocy
- lepsza haptyka, wibracje
- zapowiada się, że bateria chyba będzie ciut lepiej trzymała
- niesymetryczne aparaty, telefon się buja np. jeśli próbuje na nim pisać kiedy leży na biurku

Kolorystycznie i jakościowo ekrany dla mnie podobne. Czytnik palca też jakoś zauważalnie szybciej i lepiej nie działa (ten w S10 już był ok). Ogólnie to gdyby nie to, że S10 nie ma już wsparcia to spokojnie jeszcze rok bym go potrzymał, bo wyjątkowo dobrze mi się go używa.
  • 12
@saycool Wstępne testy pokazują, że bateria jest całkiem dobra w s23, a wiadomo, że będzie jeszcze lepsza jak adaptacyjna się odpali i telefon nauczy się patternów użytkowania. Też mam teraz S10 i czekam na dostawę s23 :D
@saycool no jest kanciaty, od razu to zauważyłem jak byłem w sklepie się pobawić. Na szczęście wystarczy case i powinno być okej. Co mnie zaskoczyło to jak dobrze to działa - próbowałem wszystkiego co mi przyszło do głowy i telefon nie zgubił ani jednej klatki animacji. Jak na razie zapowiada się bardzo dobrze.
@rivest: na codzień wolę użytkować bez etui więc dla mnie lekka lipa. Nie mówiąc o cenie prawie 200 zł za etui od samsunga, które będę używał tylko jak idę na rower ( ͡° ͜ʖ ͡°)
System działa płynnie, a np. instalacja aplikacji to kilka sekund - czuć, że telefon kilka generacji od S10.
Małe sprostowanie co do czytnika palca. W s23 wystarczy musnąć ekran żeby telefon się