Wpis z mikrobloga

#holandia #emigracja siema jestem w nl. praca przez agencję. Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy nie emigrować gdzies i wynająć sobie pokój prywatnie. Myślałem o kilku krajach. Np #norwegia #dania #holandia w której teraz jestem nawet Hiszpania ( wiem ciężko o pracę). Tylko czy dam radę w danym kraju wynająć pokoj i znaleźć pracę ( normalny gość bez umiejętności typu spawacz itp)? Zadaje to pytanie osoba które poszły na prywatny wynajem. Może jakieś wskazówki (choćby na priv). Moga być i inne kraje do których nie potrzeba wizy czy pozwolenia o pracę . Np #szwecja #finlandia
  • 7
@PiotrFr: wiesz jak bym miał jakieś możliwości ruchu we Francji to bym się nawet nie zastanawiał tylko jechał ;) widziałem po wpisach że masz swoją firmę to jesteś ogarnięty gość.ja niestety nie...
@macjaos nie wiem jak jest w tych krajach ale w Irlandii tak zrobiłam. wzięłam hostel na parę dni, intensywne szukanie pokoju (różne strony, ale też napisałam na grupkach na FB, na polskich masz największą szansę chyba bo mniejsza konkurencja ale to też ma swoje minusy). wprowadziłam się, zaczęłam ogarniać papierologie i pracę. miałam jakąś gownoprace na początek (kelnerka), po 2 miesiącach zaczelam pracę w korpo. na mieszkaniu było spoko, wynajęłam coś swojego
@PiotrFr: to wiadomo, ale w mniejszych miejscowosciach, wioskach gorzej z praca. A co do Francji jest mala szansa na uzyskanie normalnej pracy nie znajac francuskiego i tamtego rynku (czyli gdzie najlepiej zamieszkac, gdzie szukac pracy itp... )
@macjaos:

A co do Francji jest mala szansa na uzyskanie normalnej pracy nie znajac francuskiego i tamtego rynku

Zależy jaka praca. W wielu dziedzinach są mocne braki.

czyli gdzie najlepiej zamieszkac, gdzie szukac pracy itp.

To dotyczy każdego kraju a nie tylko Francji.

Z tym czy w mniejszych gorzej z pracą to też zależy. Miasto powiatowe na zachodzie niekoniecznie równa się takiemu samemu w Polsce