Wpis z mikrobloga

Miałby ktoś ochotę policzyć mi zapotrzebowanie z podziałem na makro wedłóg własnego doświadczenia? Mi się wydaję że ja to źle liczę i jem po prostu za mało.
Chłop, 30 lat, 178cm wzrostu, obecnie 100kg, według mnie między 30-25% body fatu.
3 treningi siłowe o średniej 'mocy', do tego 2/3 razy basen po około 30 minut. Trenuje rano, zazwyczaj po szejku białkowo węglowodanowym. Odczuwam zmęczenie po treningu, lecz nie jestem #!$%@?.
Praca w ruchu, według opaski sportowej mam średnio około 100-110 puls.
Cel: schudnąć/rekompozycja.
Sam wyliczyłem 2400kcal, 180 białka, 90 tłuszczy i 240 węglowodanów.
Wydaje mi się że jest coś nie tak ze względu na to że mimo 9h+ snu nie mam siły, chociaż magicznie po treningu mam, lub wydaje mi się że mam więcej siły. Jem 3 lub 4 posiłki.
Pozdrawiam
#mikrokoksy
  • 17
  • Odpowiedz
@bachus: z rana d3(100uq)+k2(100uq), do tego magnez(360mg), cynk(5mg), potas(1000mg) I B Complex(który niby zapełnia wszystkie zapotrzebowania). Dietę staram się mieć zbilansowaną, są warzywa.
  • Odpowiedz
@kuroszczur: raz w tygodniu. Plan leci jakoś od drugiego tygodnia stycznia. Powiedzmy od 9 stycznia, gdzie prze pierwsze dwa tygodnie robiłem jeden trening tygodniowo. Jakoś od 22 stycznia chodzę systematycznie.
  • Odpowiedz
@banas921: To u mnie leci od połowy stycznia i zauważyłem, że waga pokazuje znacznie mniej rano następnego dnia pod dniu bez treningu (siłownia 5 razy, push, pull, legs). Imo na początku to będzie wariować i nie przejmuj się tym, ale rób swoje i zwiększaj progres treningowy. Dodam, że z fitatu odchudzam się już trzeci raz ale pierwszy z treningiem i właśnie z treningiem waga jakby leciała gorzej w dół (mimo, że
  • Odpowiedz
@kuroszczur: najgorszy jest dla mnie poranek. Nie ważne czy trening siłowy, czy basen lub nawet jeżeli dzień wolny, to po obudzeniu nie mam w ciele mocy. Budzi mnie budzik, otwieram oczy i tak jakby w ciele brakowało energii. Jak wstanę, usiądę na łóżku np na jakieś 5-10 min to po tym czasie już mogę rozpoczynać dzień. I właśnie to mnie martwi. Te uczucie po obudzeniu, że jestem praktycznie bez sił.
  • Odpowiedz
@banas921: Staraj się dłużej spać na początku, nie odmawiaj sobie drzemek. Ja startuję z niższego pułapu - 83 kg/176. Nadal jednak uważam, że organizm doznaje szoku i stąd takie początki
  • Odpowiedz
@banas921: No i spoko. Niestety wejście w plan treningów to trochę organizowanie sobie życia pod ten styl życia. Nie bez powodu wiele osób twierdzi, że kulturyści, trójboiści mają #!$%@? łby i tylko "siłownia i dieta w głowie". Jakby nie patrzeć też wszedłeś w taki tryb. Z czasem będzie coraz lepiej
  • Odpowiedz
@kuroszczur: przyznam szczerze że jest to dla mnie wyzwanie. Wstawać 2h wcześniej niż zwykle, pójść na siłownię, zrobić trening/popływać. Już po tym idzie z górki. Może rzeczywiście. Potrzebuję się do tego przyzwyczaić, a brak siły/energii jest po prostu w głowie.
  • Odpowiedz
@banas921: Spróbuj też zmienić plan i robić treningi wieczorem, przed spaniem. Z pozoru na początku może się to Ci wydawać nieosoągalne, bo jesteś zrąbany po robocie, ale uwierz, że niektórym ćwiczy się wtedy lepiej
  • Odpowiedz
@banas921: Daj sobie jeszcze chwilę na adaptację. Ćwiczysz raptem 3 tygodnie, z czego to właściwie niecałe 2 ćwiczysz intensywniej. Ja na Twoim miejscu póki co bym lekko odpuścił z treningami, wytnij basen, może to jest dla Ciebie za dużo. Siłownia 3x w tygodniu starczy, daj sobie czas, nie napalaj się. Zawsze zdążysz dołożyć aktywności
  • Odpowiedz
Budzi mnie budzik, otwieram oczy i tak jakby w ciele brakowało energii. Jak wstanę, usiądę na łóżku np na jakieś 5-10 min to po tym czasie już mogę rozpoczynać dzień. I właśnie to mnie martwi. Te uczucie po obudzeniu, że jestem praktycznie bez sił.


@banas921: Wtf, przecież to jest normalne, a szczególnie na deficycie. Nie wiem za bardzo czego się spodziewasz po swoim organizmie, jeżeli dostarczasz mu mniej kcal niż potrzebuje
  • Odpowiedz
najgorszy jest dla mnie poranek. Nie ważne czy trening siłowy, czy basen lub nawet jeżeli dzień wolny, to po obudzeniu nie mam w ciele mocy. Budzi mnie budzik, otwieram oczy i tak jakby w ciele brakowało energii. Jak wstanę, usiądę na łóżku np na jakieś 5-10 min to po tym czasie już mogę rozpoczynać dzień. I właśnie to mnie martwi. Te uczucie po obudzeniu, że jestem praktycznie bez sił.


@pp93: ja
  • Odpowiedz