Wpis z mikrobloga

Elektromirki, mam małe urządzenie na szynę DIN, które chciałbym przymocować do ściany. Czy istnieją jakieś adaptery umożliwiające mocowanie takich obudów do ściany? Coś w rodzaju krótkiego kawałka szyny z miejscem na kołki/wkręty, który można przykręcić do ściany? Jeśli tak, to gdzie i pod jaką nazwą szukać?

#elektronika #automatyka #mechanika
  • 5
@Bianconero: Szynę DIN można kupić w odcinkach różnej długości - max to chyba nawet 2m. Kupujesz jakiś krótki, ewentualnie obcinasz robisz otwory i mocujesz do ściany.
Druga opcja to "rozdzielnica 1DIN" czyli obudowa z szyną o szerokości 1 modułu, ewentualnie szukasz rozdzielnicy 2DIN, 3DIN zależnie od szerokości urządzenia które tam ma być umieszczone.
Hasło do szukania to 'rozdzielnica 1x1' lub 'rozdzielnica 1x2' itd
mam małe urządzenie na szynę DIN, które chciałbym przymocować do ściany. Czy istnieją jakieś adaptery umożliwiające mocowanie takich obudów do ściany


@Bianconero: szyna din o odpowiednio małej długości - czytaj "dotnij sobie" zwykłą szynę (chyba najmniejsze to jakieś 10cm luzem), byle kupić wersję z otworami a nie "gładką" - to nie będzie trzeba wiercić specjalnie.
hrumque - >mam małe urządzenie na szynę DIN, które chciałbym przymocować do ściany. C...

źródło: szyna-din-35mm-dlugosc-10cm-01

Pobierz