Wpis z mikrobloga

Mirki,
mnie razem z dwoma kumplami zatrzymała we Wrocławiu policja (wyskoczyli w 7 z radiowozu i nas otoczyli) w celu sprawdzenia czy nie mamy nielegalnych substancji. Rzecz działa się normalnie na ulicy, nie zachowywaliśmy się podejrzanie, po prostu szliśmy. Policjanci zrobili nam osobistą, z przeszukaniem portfeli, kurtek, bluz - wszystkiego jednym słowem. Na moje pytanie jaka jest podstawa odpowiedzieli, że ta ulica ma złą renomę xD Mieszkam tam i nigdy o tym nie słyszałem ale ok. O tym, że zachowywali się jak totalni idioci nie wspominam bo to chyba oczywiste xD Ostatecznie nic nie znaleźli. Pytanie czy mają prawo zrobić osobistą tak totalnie z dupy na ulicy bez podania przyczyny?

#policja #prawo #zatrzymanie #narkotykizawszespoko #narkotyki #wroclaw
  • 30
@co_to_za_zycie
wystarczy że uargumentują że któryś z was przypominał wyglądem losowego podejrzanego i już jest podstawa do przeszukania. Najlepiej stanowczo poprosić o spisanie pełnego protokołu przeszukania, leniom liczącym na łatwe nabicie statystyk może się odechciec. Masz protokół w ręce to myk skarga do komendanta.
Natomiast co do samej akcji która miała miejsce to możliwe że jak było ich siedmiu to może na was szkolili świeżaków w praktyce jak wykonywać takie czynności.
@wawo024: dzieki. Tak wlasnie myslalem ze moga powiedziec ze jestem podobny do kogos, jak w kazdy ponad każdym :D Jedyne co to moglbym spytac do kogo to pewnie nie beda w stanie odpowiedziec. Z tym protokołem dobre - moge tam prosic o wpisanie nazwisk, komendy i przyczyny zatrzymania?
Z tym protokołem dobre - moge tam prosic o wpisanie nazwisk, komendy i przyczyny zatrzymania?


@co_to_za_zycie: jest gotowy wzór protokołu, gdzie muszą wpisać wszystkie te rzeczy, zawsze każ im pisać protokół, najlepiej zanim w ogóle zaczną, często im się odechciewa jak wiedzą, że potem trzeba się będzie z tego tłumaczyć.

Ale takiego protokołu możesz żądać tylko z kontroli osobistej.
@co_to_za_zycie: znowu szukanie dziury w całym.
A co jak jak mieli jakąś akcję i na kogoś polowali? Stało Ci się coś? Miałeś coś do ukrycia? Kilka razy do suki mnie też brali mimo, że żadnych powodów im do tego nie dawałem nigdy, ale o 3 w nocy idąc w 3 chłopa policmajstry mogli prawidłowo przypuszczać, że na coś się mogą natknąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeszcze im
@co_to_za_zycie
w sprawie samego legitymowania zobacz sobie kilka odcinków audytu obywatelskiego na yt
Przeszukać was nie mogli, na podstawie tego że ktoś jest do kogoś poszukiwanego podobny to ewentualnie mogli by próbować jego wylegitymować. Ulica mająca złą renomę zdecydowanie nie jest podstawą prawną :)

Do kontroli osobistej wymagane jest *uzasadnione* podejrzenie popełnienia przestępstwa bądź wykroczenia. Smarujcie wszyscy listy do komendanta i powiadomcie o przekroczeniu uprawnień przez funkcjonariuszy zarówno w kwestii legitymowania (nie