Wpis z mikrobloga

@rooger: Tak na poważnie, to takich domów nie kupuje się dla siebie i to że będzie głośno czy mało ładnie jest kwestią trzeciorzedną. Kupuje się na wynajem kwater pracowniczym agencjom pracy, firmom produkcyjnym, budowlanym itp bądź pod najem instytucjonalny dla pracowników tymczasowych. Jak dla mnie cena tego domu jest bardzo atrakcyjna, to jest Warszawa - Praga i prawie 500 m2. Tam jakby trochę pokombinować z wydzieleniem oobnych pomieszczeń to pewnie ze
@Dusk_Forest77: A ja mówię akurat z doświadczenia, bo mieszkałem w bliskiej odległości (zdecydowanie dalej niż na ogłoszeniu) od torów (ba, dworca) kolejowego i drogi czteropasmowej. Dało się wytrzymać, choć ruch samochodowy był zdecydowanie bardziej uciążliwy.

Natomiast i tak chyba bardziej problematyczne z innych lokalizacji była np. bliskość torów tramwajowych (cała kamienica "pracowała" jak tramwaj przejeżdżał) czy stacji benzynowej.
@rooger: To prawda, też mam podobne dowiadczenia z tramwajami i kamienicami. Obwodnica, droga ekpresowa czy autostrada, to na otwartej przestrzeni bywa słyszalna z paru kilometrów w ogródku. Jednak taki towarowy pociąg szczególnie w nocy, to też potrafi nahałasować dla kogoś nieprzywykłego, to 2000 ton może być nawet.
@Gustav88: Mieszkan 1500m od S8 i słychać wyraźnie. Zwłaszcza w lato, jak popada deszcz.

Czytałem kiedyś badania naukowe gdzie dowiedziono bliski związek z odległością mieszkania od ruchliwej (hałaśliwej) ulicy do częstotliwości wystepowania Alzheimera.

Będę chciał się wyprowadzić gdzie indziej.