Wpis z mikrobloga

#psychiatria #schizofrenia
hej, na wstepie dodam, ze lecze sie w kierunku schizofrenii badz zaburzen schizotypowych.
Od pewnego czasu w głowie prześladuje mnie twarz pewnego męzczyzny. nie wiem skąd ona sie wzięła ale często sama z siebie pojawia sie w mojej wyobraźni i czuje wtedy niepokój, mam uczucie jakby jakiś intruz zamieszkał w mojej glowie. Mam wrażenie że ktoś robi to celowo i mnie prześladuje. Coraz bardziej zaczynam myśleć, że to jest jakaś nadistota, która chce mnie skrzywdzić bądź też steruje moim życiem. Dzisiaj w nocy podczas paraliżu sennego czułem obecność tej osoby w moim domu. Bylem wręcz przekonany że to ona wywołała ten paraliż za "kare" Po przebudzeniu juz tak nie mysle, ale powiedzcie mi prosze - czy to moze byc jeden z kolejnych objawow schizofrenii? nigdy nie slyszalem zeby osoby chore widziały jakąś twarz w swojej wyobraźni
  • 23
  • Odpowiedz
@vKING: Może być schizofrenia, może być fizyczne uszkodzenie mózgu. Jeśli się leczysz, to poproś lekarza o skierowanie na rezonans głowy dla pewności że to nie jest zadanie dla neurochirurga i żyj dalej.

@Glikol_Propylenowy trzeba tu zawołać tego kolegę co ostatnio przejawiał schizofrenię bo mu ktoś stał pod domem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@hurb: szczerze to dosc slabo mi to idzie z tymi lekami - dosc czesto zdarza mi sie ich nie wziac. Zazywam 5mg rysperidonu i strasznie przymulony po nich jestem
  • Odpowiedz
szczerze to dosc slabo mi to idzie z tymi lekami - dosc czesto zdarza mi sie ich nie wziac


@vKING: No to w sumie sam sobie odpowiedziałeś. Nie potrzebny Ci rezonans czy neurochirurg (tak jak wyżej Ciebie już chcieli diagnozować) tylko przyjmowanie leków zgodnie z zaleceniami. Wpisy na wykopie też nic nie pomogą.
  • Odpowiedz
@vKING: Niedobrze, że nie przyjmujesz systematycznie leków. Kiedyś też zdarzało mi się opuszczać dawki i zawsze czułam się gorzej, więc u Ciebie to może być przyczyną objawów.
Przypomniała mi się książka, gdzie kobieta chora na schizofrenię widziała realistyczną postać tzw. "Kapitana", więc widocznie możliwe jest widzenie np. twarzy u osób chorych. Wrzucam link do książki: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/293354/bylam-po-drugiej-stronie-lustra-wygrana-walka-ze-schizofrenia.
Jeżeli po Risperidonie nie czujesz się dobrze, może warto rozwarzyć wizytę u psychiatry i wspólnie
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: Z tym, że u mnie nie była to żadna schizofrenia tylko zebrałem kilka osób i uderzyłem do gościa na chatę porozmawiać o tym dlaczego tak się zachowuje i sprawę wyjaśniłem bez pisania o istotach i nocnych paraliżach sennych.
  • Odpowiedz