Wpis z mikrobloga

Chciałem przejść się do kina na Avatar 2, chodzi mi głównie o efekty bo rzadko oglądam tego typu filmy a tu podobno grafika robi wrazenie - ale słyszałem, ze zwykłe 3D to dupy nie urywa i najlepiej iść na 3D HFR - poleca ktoś? Spotkałem się z opiniami, ze HFR HFR-owi nierówne bo duzo zalezy tez od innych czynników.Mozna to jakos sprawdzic ktore HFR jest "lepsze" i czy jest w danym kinie?

Widze ze w Poznaniu Avatar w HFR jest w cinema city imax w plazie i w jednym multikinie.

zawołam tez @Drmscape2 bo wnioskuję ze coś tam wie o IMAX-ach :P

#film #avatar #kino #poznan #imax #multikino #cinemacity
  • 9
  • Odpowiedz
@ProfesorWilczurOfficial: ten film to jest sztampa pod względem fabuły. Jak chcesz to zobaczyć, to tylko 3D z HFR jako ciekawostkę. Przy czym HFR to nie jest skrót od jakiejś mitycznej technologii, a oznacza tylko High Frame Rate. W przypadku nowego Avatara część scen jest w 48 fps, a część w 24 fps. Standard w kinie to 24 fps i jest ku temu wiele powodów, ale Jackson sie uparł na eksperymenty i
  • Odpowiedz
@ProfesorWilczurOfficial: Byłem na obydwu wersjach z ciekawości i lepiej wybrać się na 3D HFR, z początku jest dziwnie bo klatkaż się zmienia czasem dosłownie ze sceny na scenę ale szybko można się do tego przyzwyczaić.
W 3D HFR film jednak zyskuje ale też trochę przez to wygląda jak render z gry, nie odczuwałem tak tego w seansie 3D bez HFR ale niestety było to kosztem płynności w scenach akcji.
  • Odpowiedz