Wpis z mikrobloga

@Veillo: Oddajemy? To inwestycja w nasze bezpieczeństwo. Sprzęt zrobi lepszą robotę na Ukrainie, niż bezczynnie stojąc w Polsce. Po Ukrainie jesteśmy wraz z innymi bałtyckimi krajami w pierwszej kolejności zagrożenia atakiem ze strony Rosji. Czekając w sposób pasywny na wojnę z Rosją to największa głupota, jak zaatakują to, będzie już za późno i to pod względem militarnym, jak i gospodarczym.
  • Odpowiedz
  • 2
@SkromnyChlopak: A jakieś potwierdzenie Twoich słów, że PoTęŻnE kacapy nas zaatakują po ukrainie? Ja wiem od kogo Ty, ile Hrywien za wpis dostajesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Veillo: Wystarczy się interesować Rosją i jej zapędami globalistycznymi, a w szczególności wypowiedziami ich polityków oraz elit. Oskarżając mnie, że pobieram hrywny za dokonywane wpisy, w sposób jednoznaczny pokazuje, że jesteś osobą opłacaną przez Rosję.
  • Odpowiedz
@Veillo: Atakować chyba nie muszą. Jeżeli zajęliby Ukrainę, to mogliby pchać nielegalnych imigrantów przez granicę. Mam wrażenie, że utrzymanie wojska i pilnowanie tak rozległego terenu, raczej nie byłoby zbyt miłym doświadczeniem dla naszego już kulejącego budżetu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Denaturovsky: dodajmy do tego miliony imigrantów, odpływ kapitału na zachodnią stronę Wisły bo nikt nie będzie chciał inwestować w zasięgu ruskich rakiet,
w ogóle Polska stanie się mniej atrakcyjna dla biznesu, nawet ta zachodnia
  • Odpowiedz
A jakieś potwierdzenie Twoich słów, że PoTęŻnE kacapy nas zaatakują po ukrainie?


@Veillo: Czy przeoczyłeś moment gdy kacapy groziły Europie atakami i żądali wycofania się nato na granice sprzed chyba 1997?
Patrząc na to, że regularnie atakują swoich sąsiadów, to jakby do tego doszło to ich inwazja na kraje bałtyckie i Polskę byłaby tylko kwestią czasu. Niewykluczone, że nawet bez tego będą mogli próbować testować NATO, więc w naszym interesie jest
  • Odpowiedz
@Veillo: sprzęt miał za zadanie tłuc ruskich, robi to, nie giną Polacy. Same plusy.

Ukraińcy w Polsce na dłuższą metę będą zbawienie dla polskiej demografii. Same plusy.

W Polsce też często budują zagraniczne firmy z polskimi podwykonawcami albo w konsorcjach. Nawet jak podobnie będzie w Ukrainie, to co z tego?
  • Odpowiedz
Polska odda wszystko co ma, naprzyjmuje obcych ludzi pod dachy, a na końcu i tak kontrakty na odbudowe dostaną Niemcy i Anglia XD


@Veillo: Odda wszystko co ma? Ciekawe jakie podstawy co do tego?
A przjmowanie pod dachy to kwestia indywidualna i nikt kto przyjął ludzi nie liczy na kontrakty na odbudowę.
Więc o czym ty #!$%@? człowieku?
  • Odpowiedz