Wpis z mikrobloga

Niskie ciśnienie wody pod prysznicem?
Hej, ostatnie dni remontu, testujemy prysznic, wszystko ok, ale ciśnienie wody mogłoby być większe, nie ma dramatu ale jest wyraźnie słabsze niż do tej pory mieliśmy w mieskzaniach. Ostatnie piąte piętro. Raczej odrzucam fakt 5 piętra bo w kuchni woda leci mocnym strumieniem. Grohe zestaw natynkowy ma eco joy i regulacje przepływu ale na słuchawce, jak ją odkręciłem to z wężyka woda nie leci jakimś mocnym strumieniem.

Jakies podpowiedzi co zrobić, sprawdzić?Wykonawca twierdzi że sitko nie ma prawa być zapchane w tej baterii bo zanim podpiął to woda była spuszczana, baterie montował 3 dni temu . W sumie twierdzi że na pewno nic po jego stronie, pewnie bateria ma jakieś eko regulacje wody. Zadzwoniłem do grohe, nic takiego nie ma miejsca, tylko na słuchawce . Mieszkanie deweloperskie, prysznic taki jak tu link , nie znam się na temacie w ogóle, mogę to zgłosić do administracji ale wolę sprawdzić czy na pewno nic nie jest po mojej stronie skopane, a może być. Rury były przenoszone przez wykonawcę na ścianę obok, jakiś metr od miejsca w którym domyślnie był dopływ. Coś tu mogło pójść nie tak, że ciśnienie jest kiepskie?

#remontujzwykopem #remonty #mieszkaniedeweloperskie
  • 12
@johny-b: pytałem o to, nie jestem biegły w temacie i rodzajach rur ale możliwe że u nas nic nie było zgrzewane? Chyba taka była odpowiedź ale dopytam. Możliwe że to pex a jego się nie zgrzewa? Ale może mi się pomyliło.
@niemodnie: "Ecojoy" to jest system który obcina przepływ wody. Ja mam u siebie prysznic z deszczownicą Grohe i celowo zakładałem takie dławiki, żeby ograniczyć zużycie wody.
Z tego co pamiętam z to w mojej deszczownycy ten filterek miał możliwość dołożenia, ale cała słuchawka była albo w wersji Eco, albo nieeco.
Generalnie z tego co pamiętam, to Grohe miało dwie wersje wszystkich pryszniców. Z dławikiem i bez.

Może to tego wina.
@niemodnie: cofam.. ja mam hansgrohe, a ta część dokładana to 95659000, ale może w grohe jest cos podobnego.

ale generalnie to weź wiadro i sprawdź, czy prysznic daje te 9l wody na minutę, które jest podane w specyfikacji, bo może ten model tak ma.
Wykonawca twierdzi że sitko nie ma prawa być zapchane w tej baterii bo zanim podpiął to woda była spuszczana, baterie montował 3 dni temu . W sumie twierdzi że na pewno nic po jego stronie,


@niemodnie: czyli mówi dokładnie to, co każdy wykonawca powie w takiej sytuacji. Zdjąć baterię, sprawdzić sitka, to jest pierwsze, co należy zrobić.
@strikingsurface: bingo! Wcześniej odkręcałem słuchawkę i wyciągałem tylko sitko, trzeba było wyrwać wszystko co jest w środku ( ͡° ͜ʖ ͡°) znacznie szybciej leci woda, problem rozwiązany. Nadal nie jest idealnie ale jest już spoko. Można jeszcze bardziej pogrzebać w tym ale już nie będę tego robił, ten ecojoy jeszce gdzieś tam siedzi w baterii
@Jarek_P OP kupił baterię z przepływem 9l na minutę. To nie jest jakoś bardzo dużo i u mnie po zamontowaniu dynksa ograniczającego przepływ wody do 9l różnica była bardzo mocno zauważalna, ale też ją taki efekt chciałem osiągnąć. Moim zdaniem to wykonawca nic nie zrobił źle, ale op jest przyzwyczajony do baterii, która żadnego limitera nie miała

@niemodnie sprawdź ten przepływ, bo ten typ tak ma moim zdaniem
@strikingsurface: sprawdzę, na razie jesteśmy na etapie wypakowania, nie mam wiadra z pojemnością. Ale grohe mi powiedziało na infolinii że demontując to ze środka z 9l zwiększyłem przepływ do 15, mechanizm był w środku słuchawki. Przy założeniu że takie jest ciśnienie na wejściu do baterii bo tu może byc też coś nie tak. Teraz jest lepiej, nie jest taki strumien jak w kuchni, woda leci wolniej (porównywałem czas napełnienia kuchnia vs
OP kupił baterię z przepływem 9l na minutę. To nie jest jakoś bardzo dużo


@strikingsurface: w sumie racja.

@niemodnie nie musisz tego mierzyć jakoś superdokładnie, 8-10l to jest mniej więcej pojemność "do pełna" przeciętnego domowego wiaderka od mopa.