Wpis z mikrobloga

Ostatnio koleżanka pokazała mi, że jest w facebukowej grupce dla kobiet ostrzegających się przed facetami z portalów randkowych. Coś w stylu "Tinder i Badoo, grupa ostrzegawcza dla kobiet". I jak zobaczyłem co tam się dzieje to spadłem z krzesła. Dziesiątki fotografii, screenów z prywatnych rozmów, widocznych numerów WhatsApp. Wszystkie możliwe prywatne dane w których posiadanie weszły też prywatnie. I teraz najlepsze... Wiecie jak wyglądają tam posty? Jest wrzucone zdjęcie jakiegoś typa i podpis "uwaga, używa innego imienia" albo lepsze: "Adam z Katowic, uwaga na niego" wraz ze zdjęciem. Laski wrzucają tam po prostu zdjęcia mężczyzn i tyle, bez żadnego powodu przez który niby miałby ktoś na nich uważać. Co któryś post była wrzucona po prostu fotka z podpisem "uwaga na niego" i tyle, to wszystko. A takie wpisy oczywiście chętnie przez adminke akceptowane. Do tego, nie ma nigdzie nakazu podawania swoich prawdziwych imion, stanowisk czy miejsca zamieszkania. To są dane w posiadanie których wchodzić może osoba bardziej zaufana, po czasie. Sam wiele razy spotykałem jakieś Wiktorię, które przedstawiały mi się później imieniem Marzena. I jakoś było to dla mnie normalne. Przebywając więc na tej grupce miałem wrażenie jakiegoś kółka wzajemnej adoracji i zbiorowej, wydumanej, bzdurnej niechęci do facetów. Takiej, która spotyka się z radosną aprobatą innych pań. I zdębialem. Czy nie powinno się tym bardziej zainteresować? I wywalić #!$%@? takie szkodliwe grupki? Czemu fejs na to pozwala w ogóle? #tinder #pytanie #rozowepaski
  • 3
  • Odpowiedz
@Bunch: To są baby ,tego nie ogarniesz. Gdybyśmy rozumieli kobiety to było by o wiele łatwiej albo byśmy stracili do nich resztki szacunku. Z resztą chadom takie grupki nie robią krzywdy, jak się taki odezwie to i tak każda się łapie.
  • Odpowiedz
@Bunch: moja znajoma kiedyś wylądowała na takiej grupie bo ustawiła sobie zabawny opis i zdjęcie(serio było to coś humorystycznego/memicznego). Ktoś zrobił skrina, wrzucił na jedna z takich grupek, a ona w jeden dzień miała 150 wiadomości na insta z wyzwiskami.
Zgłosiła się z prośba o usunięcie tego wpisu, a moderatorka tej grupy jej odpisała „uważaj co następnym razem wrzucasz do sieci”.
Zwierzęta.
  • Odpowiedz