Wpis z mikrobloga

UWAGA PILNE: Jak czytam wpisy pisowskich pachołków o tym, że rząd przenacza rocznie 172 miliardy z NFZ na leczenie Polaków, więc sprzęt zakupiony przez #wosp nie ma żadnego znaczenia, bo ma pomijalną wartość w stosunku do wydatków z NFZ, to zbiera mi się na wymioty.
90 % PINIĘDZY PRZEKAZYWANYCH PRZEZ NFZ SZPITALOM IDZIE NA WYNAGRODZENIA PERSONELU
ŹRÓDŁO: https://forsal.pl/artykuly/1262613,budzety-szpitali-sa-w-rozsypce-wynagrodzenia-pozeraja-swiadczenia.html

SAME, K#$%^, WYNAGRODZENIA!!! A gdzie idzie pozostałe 10%?!

PROSZĘ BARDZO: woda, ścieki, prąd, gaz, ciepło, paliwo, remonty naprawy biężące budynków, konserwacja wind, serwisowanie sprzętu i urządzeń medycznych - bieżące przeglądy tomografów, rezonansów i innych skomplikowanych urządzeń to setki tysięcy rocznie ... itd. itp.

A wiecie ILE KOSZTUJE UTYLIZACJA ODPADÓW MEDYCZNYCH? NAWET W MAŁYCH SZPITALACH TO KOSZT IDĄCY W MILIONY ZŁOTYCH.
Wywóz zwykłych odpadów komunalnych idzie w setki tysięcy rocznie.

A ile kosztują leki/odczynniki laboratoryjne/opatrunki/rękawice, ubrania robocze? DUŻO, bo tu robotę robi efekt skali: zużywa się tego tony.

A hektolitry środków czystości w szpitalu to również setki tysięcy rocznie, pranie pościeli, środki dezynefekcyjne itd.

SZPITALE PŁACĄ TAKŻE PODATEK OD NIERUCHOMOŚCI I MNÓSTWO INNYCH OPŁAT ADMINISTRACYJNYCH.

A 3 POSIŁKI DZIENNIE DLA WSZYSTKICH HOSPITALIZOWANYCH?

Koszty różnych polis ubezpieczeniowych, modne ostatnio procesy o odszkodowania za błędy medyczne i koszty tychże (kancelarie, koszty sądowe, odszkodowania) - to już stałe pozycje budżecie szpitala: 100 tys. zł w górę rocznie.

Mógłby tak jeszcze długo wyliczać i bardziej szczegółowo, bo pracowałem kiedyś w administracji szpitala.

WIĘC pomijając te 90% ze 170 miliardów, które idzie na wynagrodzenia -
JAK MYŚLICIE, ILE Z TYCH POZOSTAŁYCH 10 % (czyli 17 miliardów rocznie) IDZIE NA ZAKUP NOWEGO SPRZĘTU???!
Na pewno mniej niż jeden procent kwoty, którą szafują przeciwnicy WOŚP

Pozostawiam do refleksji.
A pisowskim trollom wiadomo co - w co.
  • 4
@Xinesis: To nie są moje wyliczenia, tylko liczby podawane przez NFZ i szpitale, przecież rzuciłemprzykładowym źródłem. Tu masz raport NIK z 2015 roku, teraz jest dużo gorzej. Użyj googla to znajdziesz aktualne bardziej informacje.