Wpis z mikrobloga

Przypominam o prognozach Jacka Bartosiaka, który na wiosnę 2022 twierdził że walki w Donbasie będą przypominać starcia armii izraelskiej z Hezzbollahem z 2006 roku, w formie jednostki pancerno-zmechanizowane vs lekka piechota i przeciwpancerne pociski kierowane.

A jak to ostatecznie wyglądało, choćby na Łuku Dońca Siewierskiego? Artyleria jako królowa pola walki i klasycznie jednostki pancerno-zmechanizowane w roli głównej. Ciekawe jak spełnią się jego progonozy z zeszłego roku, głoszące że w 2023 roku spełni się już jego wizja wojny nowej generacji, z wykorzystaniem sensorów oraz AI. (Gdzie tak naprawdę jest to już wykorzystywane od początku konfliktu, w postacii dronów)
#ukraina #wojna #bartosiak #napierala #wolski
Nateusz1 - Przypominam o prognozach Jacka Bartosiaka, który na wiosnę 2022 twierdził ...

źródło: c1457e719efc208756b752034b5b

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GDZIE TO KONKRETNIE POWIEDZIAŁ?!


@bkce: W rozmowie z Zychowiczem z marca 2022, nie chce mi się tego słuchać ponownie. Ogólnie tą tezę dotyczącą logistyki prywatnej znajdziesz na stronie 40 ANW jak pisze Wojczal, znowu nie chce mi się szukać w ANW, ale tak tu podaje (zresztą sam Bartosiak mówił o tym odnosząc się do tej krytyki): https://www.krzysztofwojczal.pl/analizy/armia-nowego-wzoru-a-rzeczywistosc-analiza/ i tutaj Wojczal wypunktował generalnie ANW też odnośnie zmniejszenia cieżkich sił, zaś Lewandowskiego
  • Odpowiedz
@djtartini1: KW, strona 4.

Tymczasem otrzymaliśmy scenariusz będący kalką tych, które są podstawą do ćwiczeń Wojska Polskiego i NATO od wielu, wielu lat. W zasadzie w ostatnich latach Wojsko Polskie ćwiczy głównie właśnie taki wariant obronny, w którym Rosjanie atakują od strony Białorusi i Kaliningradu, a Polska musi przetrwać do czasu odsieczy sojuszników z NATO. Wariant ten jest więc z pewnością dobrze i szczegółowo opracowany przez wojskowych planistów i Sztab Generalny Wojska Polskiego.
  • Odpowiedz
Tu totalnie się nie zgadzam. Pietras to bajania, oczytanego, mało inteligentnego doktorka ze schowka na miotły.


Trochę mnie nie zrozumiałeś, ja nie twierdzę że doktorek niepasteryzowany w warstwie merytorycznej mówi z sensem, bo często p------i od rzeczy i sam sobie zaprzecza. Mi chodziło o to że on generalnie mówi w dość konkretny sposób i nie rozwleka komicznie swoich wypowiedzi pustosłowiem tak jak Bartosiak. Bartosiak jest dla mnie generalnie asłuchalny xD

Z kolei Jacko operuje na wyższym poziomie abstrakcji w swoich przemyśleniach.


Moim
  • Odpowiedz
@Nateusz1: wow trochę mnie na tagu nie było i widzę odklejka pełna gemba zamiast dywagować o wojskowych siłach kosmicznych i zdigitalizowanych czołgach (chyba tych z nowego bfa) to rozdrabniacie jakies ANW chipotetyvxne omówienie wariantu wpuszczeniu ruskich do polski z pominięciem kwestii budzetu obronnego XD cytując klasyka chyba Software ma zle oprogramowanie
  • Odpowiedz