Wpis z mikrobloga

Chciałbym nauczyć się angielskiego w stopniu komunikatywnym. Miałem już co nieco do czynienia, ale głównie było to pisanie i czytanie. Potrafię, mówić ale według mnie nie jest to poziom komunikatywny :) Od paru dni ćwiczę z duolingo i mm zamiar skończyć kurs. Są mirasy płynnie mówiące po angielsku? Co najbardziej pomogło wam w nauce rozmawiania?

#angielski
  • 13
@Kuba_prezes: Ja nigdy nie rozmawiałem po angielsku (poza marnymi zajęciami w szkole). Czytam książki i przeglądam reddita, dzięki któremu dobrze ogarniam angielski czytany i pisany oraz oglądam filmy bez napisów (początkowo z angielskimi), więc ogarniam słuchany. Ostatnio miałem okazję rozmawiać z Anglikiem i ciągle mnie chwalił i mówił, że zaskakująco dobrze umiem mówić po angielsku jak na osobę, która nigdy nie miała za bardzo okazji przeprowadzić z kimś normalnej rozmowy.

Także
@Kuba_prezes: Oglądanie wszystkiego po angielsku. Seriali i filmów, a przede wszystkim kreskówek (tam mówią wyraźnie i w miarę prostym językiem. Polecam Family Guy, Simpsons, American Dad, Brickleberry).
@Kuba_prezes: powiedzmy, że lepiej jest najpierw wyjechać i tam się uczyć. W końcu chcesz się nauczyć prawdziwego angielskiego, a nie polskiego angielskiego. My się zrozumiemy po angielsku, ale Angole naszej wersji ich języka nie rozumieją ni w ząb ;D
@Kuba_prezes: Oglądanie filmów z angielskimi napisami (albo w ogóle bez napisów, po angielsku) to świetna opcja. Powinna wystarczyć, jeśli zależy Ci głównie na swobodnej komunikacji. Oprócz tego, tak jak wspomniał @Keffiro - #reddit (albo jakieś forum, z tym że na reddicie masz mnóstwo subredditów, więc posłużyłby Ci za wszystkie fora w sumie).