Wpis z mikrobloga

Mireczki, czy ktoś z Was może posiada Sharpa KC-G60EUW? Szukam oczyszczacza z funkcją nawilżania. Ten wpadł w oko poprzez swoją wydajność oraz kubaturę pomieszczenia jaką może obsłużyć. Z wad znalazłem, że czasem brzęczy, tryb auto dla PM2.5 nie działa poprawnie i nie ma pilota czy WiFi. Odnośnie zużycia filtrów opinie są różne, natomiast ciekaw jestem czy warto to swoich pieniędzy i czy jest coś konkurencyjnego dla większego metrażu?

  • 5
  • Odpowiedz
@funk: Ja mam dwa Sharpy, tego i jakiś starszy model, nie pamiętam. Ogólnie rozwiązanie super. ALE. Jak masz twardą wodę to filtr ten do odparowywania wody zajdzie kamieniem po miesiącu używania, powietrze będzie śmierdziało i Cię szlak trafi. A wody on #!$%@? w powietrze ogromne ilości - pełen zbiorniczek potrafi w 3-4 godziny opróżnić.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@latarnia_jastarnia: a te 3-4 godziny to w sytuacji kiedy powietrze jest suche i włączymy najmocniejszy tryb nawilżania? Też właśnie czytałem, że przy suchym powietrzu ledwo potrafi wody na 12 godzin wystarczyć
  • Odpowiedz
@funk: Tak, jak wilgotność spadnie poniżej iluśtam % (bodajże 40%) to on wtedy w trybie auto nachrzania maksymalnym nadmuchem. Fakt, że szybko wzrasta wilgotność bo szybko maleje ilość wody w pojemniku :-)

A i nie licz na to, że zmaleje ilość kurzu w mieszkaniu. Marketingowy bullshit ten cały plasma cluster.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@latarnia_jastarnia: Super, dzięki wielkie za rady. Ten plasmacluster brzmi fajnie i chyba też to może być takie placebo, że kurzu mniej, chociaż byłoby fajnie gdyby coś tam działał i zbierał z powietrza :) Woda jest lekko twarda, filtr chyba 200 zł kosztuje także zobaczymy jak często trzeba będzie go wymieniać. Dam sobie jeszcze chwilę i chyba go kupię :)
  • Odpowiedz