Wpis z mikrobloga

Mój kolega, który zrobił doktorat z historii ma tak niskie wynagrodzenie na uczelni, że musiał iść dorobić na magazynie. Na swojej zmianie zgłosił się jako chętny na inwentaryzację, na co dziewczyna, która tam pracowała dłużej odrzekła, że owszem ale pod warunkiem, że "zna abecadło". W jednej chwili zwątpił w sens własnej edukacji.

#truestory #historia #praca
  • 22
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: no to już świadczy o jego ogarnięciu, po historii można dorabiać pisaniem artykułów, a jeśli ma doktorat powinien dać radę się przebranżowić. Ja w trakcie studiów historycznych i zaraz po dorabiałem copywritingiem, później rzuciłem robienie doktoratu i poszedłem do korpo, obecnie jestem po tym słynnym przebranżowieniu na IT i żyję bez konieczności #!$%@? po nocach fizycznie, podobnie jak większość moich znajomych ze studiów, którzy odnaleźli się na rynku w różnych
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie:

W mieszkaniu matematyka zepsuł się kran. Matematyk wezwał hydraulika. Ten przyszedł, popukał, postukał i zreperował. Matematyk zadowolony z szybkiej i skutecznej usługi zapytał o cenę. Kiedy hydraulik ją podał, matematyk złapał się za głowę:

- Panie, ale to połowa mojej pensji.

- To gdzie pan pracuje? - spytał hydraulik.

- Na uniwersytecie. Jestem matematykiem.

- Eee, nie warto. Niech pan przyjdzie do nas. Sam pan widział - trzeba tylko trochę
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: minimalne wynagrodzenie adiunkta to 4600 brutto. Podatku płaci połowę bo ma koszty przychodu z praw autorskich za zajęcia. Trzynastka, gruszka, dodatek stażowy. Do tego może jeszcze nadgodziny. No i w pracy pod tsblicą jest dwa razy w tygodniu.
A jeśli ogarnięty - choć wątpię - to mogą dojść granty. O korepetycjach nie wspomnę - teraz akurat dobry sezon.
Zna ten alfabet chociaż?
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: Problem raczej lezy w jego zyciowym nieogarnieciu a nie wyksztalcenie. Jak sobie przypomne jakim samochodem nieraz wykladowca na uczelnie podjezdzal to kopara opadala ile potrafia stamtad wyciagnac. Moze podstawy nie jest jakos duzo, ale jest tyle mozliwosci dodatkowych ze glowa mala.
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie:

Matematykowi zepsuł się kaloryfer. Wezwał hydraulika, ten postukał jakimś kluczem, pokręcił i woda przestała cieknąć. Radość matematyka szybko się skończyła, gdy fachowiec podał cenę usługi.

- Panie, ale to połowa tego, co zarabiam.

- A gdzie pan pracuje?

- Na uniwersytecie.

- No to przenieś się pan do naszej spółdzielni, pochodzisz pan, popukasz i zarobisz pan cztery razy tyle, co na tym całym uniwersytecie. Musisz tylko pan pójść do biura,
@wy_elementy_jedne: praca jako copy -> praca w korpo w marketingu i sprzedaży -> praca w korpo przy projektach e-commerce -> praca w obszarze PMO -> równolegle dwa lata studiów podyplomowych i kursów -> wejście w analityke biznesową i zarządzanie projektami przy tworzeniu i wdrażaniu aplikacji